• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-3214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

خداحافظي معاون حمل و نقل شهرداري شيراز/

شمس: كاهش جان‌باختگان تصادفات بزرگترين دست‌آورد بود

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري شيراز با بيان اينكه زمان ماموريتش در شهرداري به اتمام رسيده و به محل اصلي خدمتش در دانشگاه شيراز باز مي‌گردد، بزرگترين دست‌آورد 2 سال اخير را كاهش قابل توجه تعداد قربانيان حوادث رانندگي در شيراز دانست.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، ناصر شمس عصر چهارشنبه 12 مهر در يك كنفرانس خبري، ضمن تكذيب خبر استعفايش از پست معاونت شهرداري و با بيان اينكه  به دعوت مستقيم شهردار سابق به مجموعه شهرداري پيوسته‌ و هيچ موضوعي در انتصابش نقش نداشته است،‌  گفت: هيئت پنج نفره به ماموريتم در شهرداري خاتمه داد و من هم با احترام اين تصميم را پذيرفته‌ام و به خانه‌ اصلي‌ام كه دانشگاه است باز مي‌گردم.

او با بيان اينكه عرف انجام تغييرات در شهرداري اين است كه توسط شهردار انجام شود، گفت: از تصميمي كه در خصوص من گرفته‌اند، استقبال مي‌كنم .

شمس با اشاره به اینکه در ايران آمار جانباختگان ناشی از تصادف با نرخ 6 درصدی در حال افزایش است، اضافه کرد: در 6 ماهه اول امسال 23 درصد کاهش جانباختگان تصادفات در شیراز را شاهد بودیم؛ تعداد جانباختگان در 6ماهه نخست سال 95 حدود 128 نفر بود و اين تعداد امسال به 98 نفر كاهش داشته است.

او با اشاره به توسعه سيستم هوشمند كنترل و نظارت ترافيك در شيراز، گفت: دوربين‌هاي نظارت و كنترل ترافيك در شيراز مهر ماه 95 بالغ بر 61 گیت بود كه مهر امسال اين تعداد به 443 گیت رسيده است؛‌ علاوه بر اين طي يكسال اخير 120 دستگاه پل عابر پیاده ایمن سازی شد.

شمس با بيان اينكه هم‌اينك 17 كيلومتر مسير ايمن دوچرخه‌سواري در شيراز احداث شده است، گفت: 27 كيلومتر مسير ايمن دوچرخه سواري نيز در دست اجرا است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري شيراز همچنين گفت: در شهریور 95 تعداد 37 نفر براثر تصادفات درون‌شهري جان باختند حال اينكه امسال در شهريور اين رقم به 10 نفر كاهش يافته است.

او گفت: در شيراز 94 خط اتوبوسرانی و یک هزار و 200 اتوبوس خط واحد وجود دارد كه نيمي از اين اتوبوس‌ها عمر بالاي 10 سال داشته و فرسوده است و بايد حداقل 500 دستگاه اتوبوس براي نوسازي ناوگان، تامين شود.

شمس در عين‌حال گفت: اخيرا شهرداري شيراز 283 دستگاه اتوبوس خريداري كرده كه 160 دستگاه آن به ناوگان حمل و نقل درونشهري پيوسته است.

به گزارش ايسنا، تغيير معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري، سومين تغيير در اين مجموعه به‌شمار مي‌رود حال آنكه علي‌رغم گذشت بيش از 45 روز تكليف شهردار منتخب شوراي پنجم شيراز رسما مشخص نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: