• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فعالیت بيش از هزار واحد صنفی بدون پروانه‌ی کسب در جهرم

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جهرم گفت: از كل 10 هزار واحد صنفي فعال در جهرم یک هزار و ۱۴۱ واحد بدون پروانه‌ی کسب بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دانش‌نیا، گفت: تعداد ۹۰ واحد متخلف که شرایط دریافت پروانه کسب را ندارند و تاکنون هم بدون پروانه کسب فعالیت می‌کردند، تعطیل شده است و مابقی نیز مراحل دریافت پروانه کسب را طی می‌کنند .

دانش نیا با بيان اينكه بازرسی‌ها به صورت روزانه و در قالب گشت مشترک با حضور سایر دستگاه‌های مرتبط انجام شده است، گفت: از ابتدای امسال تاكنون برای ۱۸۲ واحد متخلف صنفی برگ گزارش تکمیل و جهت رسیدگی به اداره‌ی تعزیرات حکومتی ارسال شده است .

رئیس اداره صنعت و معدن جهرم تصریح کرد: از تعداد ۸۱ مورد گزارش‌هاي مردمی دریافتی از طریق سامانه‌ی ۱۲۴ ، تعداد ۳۴ فقره شکایات کتبی به صورت حضوری بررسی شده است .

  وی با اشاره به اینکه به ۲۶۰ واحد صنفی طی ۶ ماه، پروانه‌ اعطا شده است، گفت: واحد بازرسی و نظارت این اداره با جدیت و بدون اغماض مشغول به رصد و کنترل بازار بوده و عرصه را برای متخلفان صنفی تنگ کرده است .

دانش‌نيا خاطرنشان كرد: حمایت از حقوق مصرف‌کننده و برخورد با کالای قاچاق که به نوعی زمینه‌ساز حمایت از تولید ملی و اشتغال محسوب مي‌شود و همين امر توجه به نظارت و بازرسی را ضروری کرده است .

اين مقام مسئول از همشهریان خواست گزارش و شکایات خود را از واحدهای صنفی از طریق سامانه‌ی ۱۲۴ شکایات مردمی و شماره‌ی ۵۴۲۳۰۰۴۹ واحد نظارت و بازرسی اداره‌ی صنعت، معدن و تجارت یا شماره‌ی ۵۴۴۴۹۶۰۰ واحد نظارت و بازرسی اتاق اصناف مطرح کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: