• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-2673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دادستان عمومی و انقلاب شیراز:

دستگاه قضائي بي‌توجه به حاشيه‌سازي‌ها وظيفه خود را انجام مي‌دهد

دادستان عمومي و انقلاب اسلامي شهرستان شيراز تاكيد دارد كه دستگاه قضايي در رسيدگي به پرونده‌ها و تعقيب جرائم براساس موازين قانوني، وظيفه محوله را بي‌توجه به حاشيه‌ها دنبال كرده و مي‌كند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، به نقل از روابط عمومي دادگستري استان فارس، علي صالحي به دنبال برخي فضا سازي‌ها در فضاي مجازي با تأکید بر استقلال دستگاه قضایی در رسیدگی به همه‌ي پرونده‌ها گفت: ایجاد جنجال و فضا سازی هیچگونه خللی در اتخاذ تصمیمات مستقل قضایی وارد نخواهد کرد.

صالحي گفت: آنچه باید در روابط اشخاص حاکم شود قانون است و دستگاه قضایی نیز برای اجرای قانون هیچ ملاحظه‌ای ندارد؛ چرا که قانونگذار همه ملاحظات را در قوانین موضوعه پیش بینی کرده است .

وی با بیان اینکه موضوع انتسابی به افرادي كه در مورد آنان فضاسازي مي‌شود، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی و از جمله جرائم دارای جنبه عمومی است، گفت: دادستان به عنوان مدعی العموم وظیفه تعقیب جرائم عمومی را بر عهده دارد و قانوناً مکلف به پیگیری این جرائم از بدو تعقیب تا رسیدگی و صدور حکم نهایی برابر  موازین قانونی خواهد بود .

صالحی همچنين گفت: تعقیب این افراد بر حسب گزارشات واصله از ضابطین و مراجع امنیتی ذیربط انجام شده و در این مورد یک فرد طرف دعوی نیست و متأسفانه اقدامات تخریبی متهمان متوجه اشخاص متعددی بوده است .

دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان این که متهمان در قالب انتشار مطالب در فضای مجازی و با انتساب اعمال ناروا موجب هتک حرمت برخی افراد و مسئولین شده‌اند، تأکید کرد: دستگاه قضایی این پرونده را همانند سایر پرونده‌هاي متشکله در چارچوب قانون و بي توجه به هر گونه حاشیه سازی رسیدگی خواهد کرد .

وی با اشاره به اینکه نقد و انتقاد دارای اصول و قواعد بوده و ارائه آن نیز راهکارهای تعریف شده‌ای دارد، گفت: متاسفانه برخی افراد نقد را با نشر مطالب تخریبی و کذب اشتباه گرفته اند .

دادستان شیراز همچنین به افراد غیر مرتبط با این پرونده توصیه کرد از هر گونه اظهارنظر غیر مسئولانه و غیر کارشناسی در این خصوص پرهیز کنند.

به گزارش ايسنا، چندي پيش تعدادي از فعالان وابسته به جنبش عدالتخواه دانشجويي بازداشت شدند كه اين امر واكنش‌هايي را از سوي افراد و تشكل‌هايي نظير بسيج دانشجويي و اعضاي جنبش عدالتخواه دانشجويي، از جمله نامه به رئيس كل دادگستري فارس، به دنبال داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: