• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-4614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جهرم:

شناخت ناامنی نخستین گام در دست‌یابی به امنیت است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جهرم اعتقاد دارد که نخستین و مهمترین گام در دست‌یابی به امنیت، شناخت ناامنی است زیرا می‌‌توان به پیشگیری ازوقوع جرم دست‌یابیم.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس احمد برومندی سه‌شنبه 18 مهر در جمع خبرنگاران، با تبریک هفته‌ی نیروی انتظامی با تاکید برلزوم اجرای پنج‌فرمان مقام معظم رهبری برای برقراری نظم و امنیت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در جرایمی چون سرقت منازل و تصادفات کاهش داشته‌ایم و این با توجه به اینکه ما یکی از پنج شهر بزرگ فارس هستیم در قیاس با آمار بقیه‌ی شهرها، آمار موفقیت‌‌آمیزی است .

او اضافه کرد: از همه مسئولان شهرستان مانند شورای شهر در بحث اخبار مربوط به شهردار و شهرداری، سد معبر، پایش تصویری در بلوارهای شلوغ مانند نخلستان، حذف پارکینگ، ایجاد جاده کمربندی در شهرستان، توجه به وسعت ترافیکی، نه وسعت خاکی شهرستان، ایجاد ترمینال مسافربری و باربری خارج از شهر، نوع برخورد پلیس راهور با مردم، آگاه‌سازی مردم در مقوله‌هایی چون بیمه‌نامه، کلاه ایمنی، گواهی‌نامه و موارد دیگر می‌خواهیم رسیدگی و دقت نظر بیشتری داشته باشند .

برومندی از ادارات شهرستان خواست در وقت اختلاف در باب مالکیت اراضی و قانونی، نخست به فرمانداری مراجعه کنند و در مرحله‌ی بعد پس از تذکر قانونی به دادگاه مراجعه کنند .

به گفته‌ی وی جرائم سرقت و تصادفات و تخریب و تصرف اراضی ملی سه موضوع مهمی که باید با جدیت و حساسیت تمام در جهت کاهش آمار آن تلاش کرد .

برومندی در بخش دیگری از سخنان خود  به سیل بهمن سال گذشته جهرم اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به سیل سال گذشته در شهرستان که موجب خسارت به مردم و اموال عمومی شد، از شورای شهر و شهردار انتظار می‌رود که با پرهیز از مسائل حاشیه‌ای با وحدت و احترام به رأی اکثریت در جهت عمران شهر و خدمات‌رسانی به مردم تلاش بیشتری داشته باشند .

برومندی همچنین اذعان داشت: صیانت از بستر رودخانه‌ها و نظارت بر سدهای خاکی با توجه به شروع بارندگی‌ها در سال جاری از اهمیت و اولویت دستگاهای اجرایی باشد .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر جهرم فراموش نکنند که با رأی اکثریت مردم انتخاب شده‌‌اند، تصریح کرد: متأسفانه امروز فضای مجازی موجب نارضایتی و ایجاد تشنج در شهر را فراهم کرده است به حدی که شورای تامین و فرماندار و دستگاه‌های اجرایی به جای پرداختن به مسائل عمرانی و رفع مشکلات مردم وقت خود را می‌بایست صرف مسائل حاشیه‌ای کنند .

وی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست نسبت به در اختیار دادن هر گونه اخبار در اختیار کانال‌های خبری دقت لازم را اعمال کنند .

دادستان جهرم با بیان اینکه هر نوع مطلب جنبه‌ی اطلاع‌رسانی و انتشار ندارد،گفت: انتشار برخی خبرها در کانال‌های خبری گاهی اوقات سبب ایجاد تشنج در جامعه می‌شود .

وی در ادامه افزود: برخی اوقات خبرهایی در کانال‌ها قرار گرفته می‌شود که هنوز رسیدگی به آن توسط دستگاه‌های امنیتی و قضایی به نتیجه نرسیده است .

برومندی با اذعان به اینکه انتشار اخبار ضوابط و قانون خاص خود را دارد، بیان داشت: علوم پزشکی و اورژانس در انتشار خبرهای مربوط به تصادفات دقت بیشتری داشته باشند .

وی با اشاره به اینکه شورای شهر جهرم باید در انتشار برخی مطالب درباره‌ی معرفی شهردار جهرم، در بحث خروج اخبار نظارت بیشتری داشته باشد، گفت: تخلفات فضای مجازی شهرستان جهرم پس از رصد و استعلام به مراجع ذی‌ربط ارسال شده است .

به گفته‌ی دادستان جهرم برقراری نظم و امنیت در جامعه لازمه‌ی توسعه‌ی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است و در کشورهای همسایه که درگیر مسائل امنیتی هستند، رشد و توسعه جایگاهی ندارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: