• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-4714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افزایش کشف جرم در شهرستان جهرم

فرمانده نیروی انتظامی جهرم با اشاره به اینکه رشد و اعتلای هر جامعه در گرو امنیت است، افزایش آمار کشف جرائم را یکی از شاخص‌های مهم در ارزیابی عملکرد پلیس و ارتقاء امنیت عنوان کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس  سرهنگ عبدالعظیم انصاری سه‌شنبه 18 مهر در کنفرانس خبری که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، با بیان اینکه ۱۹۶ نوع مأموریت برای نیروی انتظامی تعریف شده است، افزود: مهمترین مأموریت‌های پلیس در جهرم دستگیری چند قاتل، کشف چند فقره آدم‌ربایی و دستگیری عاملان آن و اقدامات انجام شده در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی در محیط‌های عمومی بوده است.

او همچنین کشف سلاح‌های غیرمجاز، ارتقای امنیت اجتماعی در پارک‌ها و بوستان‌ها، کشف خودروهای حامل قاچاق، توقیف بیش از ۵۰ خودروی مزاحم مردم، افزایش امنیت اجتماعی با پاکسازی‌ شهر و روستا از اراذل و اوباش، تأمین امنیت دو انتخابات همزمان اسفندماه سال گذشته، تأمین امنیت مراسم‌های ورزشی و عزاداری‌ها، دیدار چهره به چهره با ائمه‌ی جمعه و جماعات و استفاده از رهنمودها و تذکرات ایشان و همراهی در اجرای حکم ضابط قضایی در پر کردن بیش از ۱۵۰ فقره چاه‌های غیرمجاز را از دیگر اقدامات شاخص پلیس در شهرستان جهرم عنوان کرد.

این مقام انتظامی به ارائه‌ی آماری از میزان جرایم و کشفیات جهرم پرداخت و با اشاره به اینکه بیشترین جرم در فضای مجازی بحث برداشت غیرمجاز از حساب‌هاست، خاطرنشان کرد: دومین جرم مجازی تهمت و افترا که جزو مصادیق مجرمانه به حساب می‌آید .

انصاری با تأکید بر اینکه اگر استفاده صحیح از فضای مجازی انجام نشود، این فرصت تبدیل به تهدید می‌شود، گفت: ۹۶ درصد از جرایم موجود در فضای مجازی توسط پلیس فتا کشف شده البته امسال میزان این جرایم نسبت به سال قبل یک درصد افزایش داشته است.

وی همچنین آمار افزایش جرایم مجازی در سطح شهرستان را در سال ۹۵ ، پنج برابر سال ۹۴ اعلام کرد .

فرمانده انتظامی با بیان اینکه نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد افزایش دستگیری سارقان ثبت شده است، خاطر نشان کرد: امسال ۲ درصد کاهش سرقت و ۷۵ درصد افزایش کشف سرقت را در جهرم شاهد بوده‌ایم.

انصاری با تشکر از نیروی خدوم انتظامی برای دستگیری اشرار و قاتلان مناطق خفر و سیمکان گفت: میزان قتل در شهرستان ۳۳ درصد کاهش داشته و ۴۴ درصد افزایش کشف جرم در شهرستان داشته‌ایم .

وی تأمین امنیت را در کشور، استان و شهرستان مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته ۱۴ هزار فقره پرونده در حوزه‌های مختلف در نیروی انتظامی شهرستان تشکیل شده است .

رئیس پلیس جهرم همچنین از دستگیری ۲۱ درصدی سارقان نسبت به سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری ۲ درصد کاهش سرقت و ۷۵ درصد افزایش کشف سرقت در این شهرستان داشته‌ایم .

انصاری با اشاره به اینکه همواره نیروی انتظامی در تلاش است تعامل خوبی با مردم داشته باشد، به میزان تماس‌های دریافتی از طریق سامانه‌ی ۱۱۰ اشاره و تصریح کرد: در سال ۹۶ بیش از ۹ هزار تماس تلفنی با سامانه ۱۱۰ داشته‌ایم و با این سامانه‌، مشکلات اجتماعی شهروندان و موارد امنیتی و حتی اطلاع آتش‌سوزی یا ترکیدگی لوله نیز قابل انتقال است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: