• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-2780-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

از هوای وصال تا طنین غزل به یاد حافظ شیراز

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز، گفت: به مناسبت بزرگداشت یادروز حافظ، بیش از 10 ویژه برنامه توسط شهرداری پیش‌بینی شده که نمایشگاه هوای وصال و برنامه مشاعره حافظان غزل‌های خواجه اهل راز نمونه‌های آن است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سید عباس آتش‌زمزم، سه‌شنبه 18 مهر در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه هوای وصال با ارائه 40 اثر از هنرمندان شیرازی با موضوع حافظ به وسعت یک شهر، همزمان با یادروز حافظ برگزار می‌شود و تا پایان مهر برپا خواهد بود.

او به برگزاری نشست تخصصی سه گفتار از گردشگری با رویکرد شیراز در عصر حافظ اشاره و اضافه کرد: این نشست تخصصی شنبه 22 مهر در تالار آزادی برگزار می‌شود.

آتش‌زمزم اضافه کرد: ناگفته های معماری آرامگاه حافظ، مسیرهای نوین گردشگری ادبی با رویکرد شیراز در عصر حافظ و بازشناسی خوراک مردم شیراز و فرصت های گردشگری خوراک در این نشست تخصصی توسط صاحب نظران بررسی می شود .

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به برگزاری محافل همخوانی غزلیات حافظ با عنوان صفیر غزل، ادامه داد: صبح روزهای ۲۰ و ۲۱ مهرماه در ایستگاه متروی زند و نمازی و بنای تاریخی ارگ کریمخانی و حافظیه همخوانی غزلیات حافظ برگزار می‌شود.

آتش‌زمزم با بیان اینکه در ایام پیش‌رو بیش از ۲۰ هزار برگ از غزلیات حافظ با هدف معرفی هرچه بیشتر این شاعر پرآوازه توزیع می‌شود، اجرای برنامه مشاعره حافظان غزل‌های خواجه اهل راز را دیگر برنامه پیش‌بینی شده اعلام و خاطرنشان کرد که فرهنگسراهای شهرداری از 20 تا 26 مهر میزبان این برنامه است.

به گفته این مقام فرهنگی، نواختن زنگ حافظ در برخی مدارس شیراز٬ برپایی محافل ادبی با موضوع عاشورا و حافظ و تبلیغات شهری از دیگر ویژه برنامه‌های یادروز حافظ است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: