• جمعه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-4180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

وزیر فرهنگ و ارشاد:

باید چراغ حافظ را همیشه زنده نگه‌داشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حافظ ناگفته‌های زیادی دارد، گفت: همایش علمی بزرگداشت حافظ  با نگاهی موضوع‌ گرایانه گنجینه‌ای ماندگار را با خود به همراه دارد؛ باید بتوانیم چراغ حافظ که چراغ ایران است را همیشه زنده نگه داریم .

به گزارش ایسنا منطقه‌فارس به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمی انجمن‌های فرهنگی و هنری فارس گفت: باید با کارهای مطالعاتی، کارگروهی توسط مدیرکل ارشاد فارس و با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارتخانه ایجاد و راهکارهایی برای رفع مسائل انجمن‌ها ارائه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز قبل از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انجمن‌ها و اتحادیه‌های فرهنگی و هنری فارس با حضور متخصصان بخش‌های فرهنگی فعالیت‌های خود را انجام می دهند که واگذاری فعالیت های به آنها با هدف برون سپاری فعالیت های بخش دولتی به متخصصان انجام می شود .

بهزاد مریدی اضافه کرد: به دنبال واگذاری جدی برنامه های فرهنگی و هنری استان از جمله برنامه ها، جشنواره ها و کارگاه ها به بخش خصوصی شامل اتحادیه ها، انجمن ها، گروه ها، تشکل ها و بخش های مختلف در استان هستیم زیرا معتقدیم اجرای کارهای در این بخش باید توسط متخصصان و فعالان فرهنگ و هنر انجام شود .

او با بیان اینکه ما باید کمتر در اجرای برنامه ها دخالت و مسئولیت نظارت و حمایت فعالان فرهنگی و هنری را داشته باشیم ادامه داد: در هیچ جای دنیا برای انجام فعالیت های اجتماعی نگاه به دولت و حکومت نیست بلکه فعالیت های انجمن های فرهنگی و هنری به عنوان بخش خصوصی کامل کننده فعالیت های بخش دولتی است .

مریدی گفت: اجرای هرگونه برنامه فرهنگی و هنری در استان باید با مشارکت و همکاری بخش خصوصی و انجمن ها انجام شود و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی نیز نقش حمایت کننده دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: هم اینک ١٤ اتحادیه و انجمن فرهنگی و هنری به عنوان زیر مجموعه این اداره کل در این استان فعال است که از این تعداد ١٢ انجمن و اتحادیه فرهنگی و هنری به ثبت رسیده و فعالیت های خود را به صورت قانونی و حقوقی دنبال و اجرا می کنند .

در این نشست صمیمی که اعضای انجمن‌های مختلف فرهنگی و هنری حضور داشتند، قبل از سخنان وزیر ارشاد، روسای انجمن‌ها به بیان دیدگاه‌ها و ارائه راهکارهای تعاملی برای هموار شدن مسیر فرهنگ و هنر پرداختند و برنامه‌های کلانی را برای دست یابی به ارتقاء سطح فرهنگ و هنر استان ارائه دادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: