• یکشنبه ۲۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-1281-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل ورزش و جوانان فارس در گفت و گو با ايسنا:

مجموعه ورزشي ويژه بانوان در شيراز احداث مي‌شود/
منتقدان برنامه‌هاي پايتختي جوانان حق دارند

مديركل ورزش و جوانان استان فارس با قبول اينكه در كل كشور وضعيت زيرساخت‌هاي ورزشي براي بانوان ضعيف است، گفت: اولين مجموعه ورزشي ويژه بانوان را در فارس و شهر شيراز احداث مي‌كنيم.

حيدرعلي كامياب در گفت و گو با ايسنا منطقه‌ي‌ فارس گفت: در حوزه‌ي ورزش بانوان در كل كشور نگاه ضعيف بوده است، اگرچه در دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم وضعيت بهتر شده و در فارس تنها 10 ورزشگاه احداث كرده‌ايم.

او با بيان اينكه بايد چاره‌انديشي مناسبي در ايجاد زيرساخت‌هاي ورزشي ويژه بانوان داشت، گفت: قبل از انقلاب شاهد احداث ورزشگاه بانوان بوده‌ايم اما در سال‌هاي بعد از انقلاب اولين مجموعه را در فارس احداث خواهيم كرد.

كامياب در عين حال با گلايه از همراه نبودن برخي دستگاه‌ها، گفت: يك‌سال با شهردار سابق شيراز جلسات و مذاكراتي داشتيم كه اگر به نتيجه رسيده بود تاكنون بيش از 30 درصد كار اجرايي را هم انجام داده بوديم؛ آقاي پاك‌فطرت البته همراه بود و قول مساعدت مي‌داد اما زيرمجموعه همراه نبودند.

او با تاكيد براينكه در چهارنقطه شهر شيراز نيازمند ايجاد ورزشگاه براي بانوان هستيم، گفت: امروز تيم‌هاي ورزشي بانوان استان فارس بسيار موفق عمل كرده‌اند و در رشته‌هاي واليبال، بسكتبال، هندبال و فوتبال، تيم‌هايي در ليگ‌هاي برتر و ساير ليگ‌ها داريم.

كامياب با بيان اينكه در رشته‌هاي انفرادي نيز بانوان ورزشكار فارس موفقيت‌هايي را براي فارس و كشور در رقابت‌هاي ملي و بين‌المللي كسب كرده اند، گفت: نمونه بارز بانوان موفق ورزشكار، خانم ساره جوانمردي است.

مديركل ورزش و جوانان استان فارس در عين‌حال تاكيد كرد كه امكان بهره‌مندي بانوان از تمام زيرساخت‌هاي ورزشي موجود و در حال ساخت استان فارس و شهر شيراز را داشته و دارند،‌ گفت: به‌زودي سالن ورزشي ويژه بانوان در اقليد را كلنگ‌زني مي‌كنيم.

او با بيان اينكه در برنامه ششم توسعه قانونگذار پيش‌بيني رشد مناسبي از سهم اعتباري حوزه ورزش را كرده است، گفت: امروز هم در زمينه ايجاد فضاهاي اختصاصي براي بانوان در فارس و شيراز وضعيت نسبتا خوبي داريم، مجموعه ورزشي حجاب از مجموعه‌هاي خوب محسوب مي‌شود كه به‌زودي كار احداث زمين چمن مصنوعي آن را هم اجرايي خواهيم كرد.

شمال و شمالغرب شيراز مناطق كم برخوردار ورزشي است

كامياب همچنين با قبول اينكه در بخش‌هايي از شيراز با تراكم و در بخش‌هايي با كمبود فضاهاي ورزشي مواجه هستيم، گفت: شهرداري البته اقداماتي در ايجاد فضاهاي ورزشي انجام داد اما اين فضاها بيشتر براي ورزش‌هاي همگاني است و نه قهرماني؛ در حوزه ورزش قهرماني هنوز هم نياز به كار داريم.

او با اشاره به كمبود فضاي ورزشي در شمال و شمالغرب شيراز، گفت: اين مناطق از نقاط كمتر برخوردار و محروم در حوزه فضاي ورزشي محسوب مي‌شوند؛ اميدواريم با تكميل ورزشگاه 6 هزار نفري بخشي از اين كمبود جبران شود اما همچنان ورزشكاران ساكن در نقاط شمال و شمالغرب شهر با توجه به تراكم جمعيتي اين بخش، براي انجام فعاليت‌هاي ورزشي در حوزه قهرماني بايد به نقاط مركزي و جنوبي شيراز بروند.

كامياب موضوع تامين زمين را از مشكلات اين بخش برشمرد و گفت: ما تلاش فراواني براي جذب 2 ميليارد تومان از محل وزارت نفت براي احداث زمين چمن مصنوعي در شيراز انجام داديم اما علي‌رغم رايزني‌ها زمين مناسب در شمالغرب شيراز تامين نشد و به اجبار اين اعتبار را در مجموعه بعثت هزينه كرديم.

او با گلايه از تعريف كنندگان كاربري اراضي، گفت: اميدواريم هرچه سريعتر تكليف شهردار جديد شيراز مشخص شده و بتوانيم با رايزني مناسب، زمين‌هايي را براي احداث ورزشگاه در نقاطي كه فاقد امكانات ورزشي هستيم پيش‌بيني كنيم.

كامياب گفت: بسياري از زمين‌هاي با كاربري ورزشي در گذشته به بخش خصوصي واگذار شده اما كاري در آنها انجام نشده است، اگر همين زمين‌هايي كه در آنها كاري انجام نشده برگردد، مي‌توان اقدامات خوبي انجام داد.

مديركل ورزش و جوانان فارس با اشاره به احياي اداره ورزش در شهر جديد صدرا،‌ گفت: اقدامات خوبي را در شهر صدرا بسترسازي كرده‌ايم كه نمونه آن پيست اسكيت استانداردي است كه اميدواريم دهه فجر امسال افتتاح شود.

دخالتي در انتخابات هيئت‌هاي ورزشي نداشته‌ايم

وي در پاسخ به پرسشي پيرامون تعيين تكليف هيئت‌هاي ورزشي كه مدت طولاني است با سرپرست اداره مي‌شود و طرح شايبه‌هاي دخالت اداره كل ورزش و جوانان در انتخابات اين هيئت‌ها، گفت: دخالت‌هاي اداره كل در محدوده و چهارچوب قانون بوده و هست؛ براساس قانون اداره كل بايد صلاحيت كانديداهاي رياست هيئت‌هاي ورزشي را تاييد كند.

كامياب با تصريح اينكه در موضوع برگزاري انتخابات اداره كل ورزش و جوانان و شخص مديركل به هيچ عنوان دخالتي به نفع يا بر عليه كسي نداشته و نخواهد داشت،‌ گفت: تمام نشانه‌هاي موجود در مورد هيئت‌هايي كه انتخابات آنها برگزار شده است نشان مي‌دهد كه كار شفاف دنبال شده و مي‌شود.

او تصريح كرد: در انتخابات هيئت كاراته فردي كه با مشكلات قابل حلي در خصوص مدرك تحصيلي مورد نياز مواجه بود را تاييد كرديم و همين فرد هم در انتخابات راي آورد؛ اگر قصد ما دخالت بوده باشد، اعمال نظر در تاييد يا رد صلاحيت‌ كانديداها بسيار راحت‌تر از دخالت در بحث اخذ راي است.

كامياب در خصوص هيئت كشتي نيز گفت: براي اين هيئت 5 كانديدا داريم كه همگي از خانواده كشتي هستند و با حمايت‌هاي قانوني توان اداره اين هيئت را دارند؛ اعضاي مجمع هم مشخص شده‌اند و 2 بار تاريخ برگزاري را پيشنهاد داده‌ايم كه فدراسيون كشتي بنا به دلايلي وارد، اين تاريخ‌ها را عقب انداخته است. چندي قبل نامه‌اي نوشتيم و خواستار برگزاري مجمع انتخاباتي براي اين هيئت شده‌ايم.

مديركل ورزش و جوانان فارس تصريح كرد: شخصا هيچ دخالتي در هيئت‌هاي ورزشي و شيوه اداره آنها نداشته و ندارم اما براساس قانون اگر هيئتي ناكارآمد باشد، با توجه به جايگاه قانوني اداره كل، ورود كرده و ابتدا در مسير اصلاح و اگر امكان‌پذير نبود در مسير تغيير حركت مي‌كنيم.

كامياب تاكيد كرد كه فارس به لحاظ هيئت‌هاي ورزشي جزو استان‌هاي برتر كشور بوده و بالغ بر 80 درصد هيئت‌ها جايگاه برتر كشوري دارند.

او همچنين در خصوص ورزش پرطرفدار فوتبال و وضعيت نه‌چندان مطلوب فارس در اين عرصه طي سال‌هاي اخير نيز گفت: كمك‌هايي كه اداره كل ورزش و جوانان استان فارس طي سال‌هاي اخير و در مدت حضور بنده در راس اين اداره، به تيم‌هاي فوتبال فارس و شيراز شده، در طول تاريخ فوتبال استان بي سابقه بوده است.

كامياب اعتقاد دارد كه مشكل فوتبال فارس، مالي نيست بلكه بيشتر مديريتي چه به لحاظ فني چه مديريت كلان است.

جشن تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام ورزشي برگزار مي‌شود

مديركل ورزش و جوانان فارس با تصريح اينكه طي سه سال اخير شاهد انقلاب در حوزه عمراني و زيرساختي ورزش فارس بوده‌ايم، گفت: تا تيرماه سال 97 حتي يك پروژه نيمه‌تمام ورزشي در سراسر فارس (كه از گذشته باقي مانده باشد) نخواهيم داشت و جشن اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام را برگزار مي‌كنيم.

كامياب با بيان اينكه موانع زيادي در چند سال اخير براي تكميل پروژه‌هاي ورزشي برطرف شده است، گفت: در ابتداي حضورم در پست مديركل ورزش و جوانان تعداد 372 پروژه نيمه‌تمام داشتيم و امروز با افتخار عرض مي‌كنم كه به واسطه همراهي خوب مديريت ارشد استان در گذشته و حال و كمك نمايندگان مجلس و ديگر نهادها و مسئولان، اميدواريم سال آينده پايان تمام اين پروژه‌هاي نيمه‌تمام را جشن بگيريم.

او اضافه كرد: ما از همه بخش‌ها بالغ بر 200 ميليارد تومان اعتبار براي ورزش فارس جذب كرده‌ايم كه در طول سال‌هاي گذشته بي‌سابقه بوده است.

امسال 300 زمين چمن مصنوعي روستايي احداث مي‌شود

مديركل ورزش و جوانان فارس از آغاز عمليات اجرايي 130 پروژه زمين چمن مصنوعي روستايي در سال 96 خبر داد و گفت: تا پايان امسال اين پروژه‌ها به 300 زمين چمن روستايي خواهد رسيد و اين خود يك ركورد محسوب مي‌شود؛ اعتبار اين پروژه‌ها 60 ميليارد تومان خواهد بود و تاثير بسيار عميقي در كاهش ناهنجاري‌ها خواهد داشت.

كامياب در خصوص فعاليت‌هاي انجام شده مربوط به حوزه جوانان و پايتختي جوانان جهان اسلام گفت: 3 برنامه از برنامه‌هاي پايتخت جوانان جهان اسلام باقي مانده كه نشست قرآني را هفته اول آبان برگزار مي‌كنيم و جشنواره فيلم كوتاه و خبرنگاران جوان جهان اسلام نيز تا انتهاي دي‌ماه اجرايي مي‌شود.

مديركل ورزش و جوانان استان فارس خاطرنشان كرد: پايتخت جوانان جهان اسلام براي شيراز، فارس و ايران يك فرصت كم‌نظير بود كه مي‌توانستيم بسيار بهتر از آن استفاده كنيم اگر همراهي همه دستگاه‌ها را شاهد بوديم.

كامياب تاكيد كرد: متولي امور شهر در تمام جهان شهرداري‌ و شهردار است؛ صراحتا بگويم كه بعد از گرفتن عنوان پايتختي جوانان جهان اسلام به سراغ بسياري از مسئولان و دستگاه‌ها رفتيم اما همراهي مناسبي را شاهد نبوديم.

منتقدان پايتختي جوانان جهان اسلام حق دارند

او اضافه كرد: گاهي براي تهيه و انتشار يك كتاب اعتباراتي هزينه مي‌شود كه بسيار چشمگير است اما در مورد پايتختي جوانان جهان اسلام اين اتفاق را شاهد نبوديم.

كامياب با تصريح اينكه بهره‌برداري مناسب از رويداد پايتخت جوانان جهان اسلام يك كار گروهي را نياز داشت، گفت: علي‌رغم تمام جلساتي كه برگزار كرديم و تاكيداتي كه آقاي مهندس افشاني، استاندار سابق فارس داشتند، شاهد همراهي خوبي از سوي بسياري از مجموعه‌ها نبوديم، البته شهرداري در برگزاري مسابقه عكس شيراز همراهي خوبي داشت كه اگر در ساير موضوعات هم شاهد آن بوديم، كار به شكل ديگري رقم مي‌خورد.

او در عين‌حال اعتقاد دارد كه گرفتن يك عنوان بين‌المللي براي شيراز آنهم بعد از 38 سال كه از عمر انقلاب و نظام اسلامي مي‌گذرد، يك رويداد قابل اعتنا محسوب مي‌شد، گفت: ما اين همه فضاي شهر و امكانات تبليغاتي را مشاهده مي‌كنيم، اما بهره‌برداري مناسبي از اين امكان نشد.

كامياب تصريح كرد: منتقدان در بسياري از بخش‌ها حق دارند كه انتقاد داشته باشند، شيراز و مجموعه‌ي دستگاه‌ها و نهادها در شيراز مي‌توانستيم از اين فرصت استفاده‌ي مطلوب‌تري را داشته باشيم. جايگاه شيراز را بهتر از آنچه بود و هست در جهان ارتقاء بخشيم و سالانه هزاران توريست را به اين شهر جذب كرده در ابعاد مختلف تحولي ايجاد كنيم.

مديركل ورزش و جوانان استان فارس گفت: متاسفانه با رويداد پايتخت جوانان جهان اسلام برخوردي مهربانانه را شاهد نبوديم؛ همه نشستند تا ببينند كامياب و زيرمجموعه كامياب چه مي‌كند؛ حتي آنچه در شوراي اداري مطرح و مصوب شد، مسائلي نظير المان و بهره‌برداري تبليغاتي در خور مناسب را هم شاهد نبوديم؛ اداره كل ورزش و جوانان حتي بيش از بضاعتي كه داشت كار انجام داد.

كامياب در خصوص نقدهاي وارد به برگزاري برخي از رويدادها نيز با وارد دانستن بخشي از اين انتقادات، گفت: در موضوع برگزاري رقابت‌هاي بين‌المللي و جهاني ما بسترساز و پشتيبان هستيم،‌ كار اجرايي بر عهده هيئت‌ها و فدراسيون‌ها است؛ در موضوع رالي مباحثي كه به ما مربوط بود را به‌خوبي انجام داديم.

مديركل ورزش و جوانان فارس تصريح كرد: البته منتقدان بايد به خاطر داشته باشند كه تا 2 سال قبل در شيراز با وجود تمام ظرفيت‌ها، حتي يك مسابقه بين‌المللي را هم ميزباني نكرده بود، برگزاري جام جهاني كشتي فرنگي، دو ماراتن، زيبايي اسب و اسكواش، قهرماني شطرنج آسيا، رالي، دارت و فوتبال دانش‌آموزان آسيا و ...

كامياب با بيان اينكه يكي از مشكلات حوزه ورزش و جوانان در فارس بحث اطلاع‌رساني و تبليغات خوب و مناسب است، گفت: به نظر مي‌رسد به اندازه‌اي كه كار عمراني، زيرساختي و اجرايي كرده‌ايم، اطلاع‌رساني و تبليغات نداريم. ما مشكل فقر نيروي انساني در حوزه تبليغات تخصصي ورزش و جوانان داريم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: