• سه شنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-1781-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل ورزش و جوانان فارس:

سرانه ورزشي فارس به يك‌متر خواهد رسيد/
فدراسيون‌ها در خصوص برگزاري مجمع مسئولند

مدير كل ورزش و جوانان استان فارس گفت: سرانه فضاي ورزشي قابل استفاده و مفيد سرپوشيده و روباز اين استان هم‌اينك حدود 0.9 است كه اميدواريم تا پايان سال به يك متر برسد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، حيدرعلي كامياب سه‌شنبه 25 مهر در يك نشست خبري، گفت: قبل از حضورم در راس اداره ورزش و جوانان اين سرانه بيشتر از يك متر اعلام شده بود اما زمين‌هاي خاكي و غير تاثيرگذار هم در اين ميزان محاسبه كرده بودند.

او گفت: از ابتداي سال 94 تمام زمين‌هاي خاكي را از فهرست فضاهاي ورزشي تاثيرگذار استان خارج كرده و تنها فضاهاي قابل استفاده و تاثيرگذار را محاسبه كرده‌ايم؛ بيان سرانه واقعي ورزشي در ميزان اعتبارات دريافتي نيز تاثيرگذار بوده است.

مديركل ورزش و جوانان فارس در خصوص تهديد مسئولان باشگاه ورزشي فجر شهيد سپاسي مبني بر اينكه مسابقات خود را خارج از شيراز برگزار مي‌كند، گفت: در برابر اين موضع‌گيري‌ها احساسي عمل نمي‌كنم.

او با قبول اينكه چمن ورزشگاه حافظيه شيراز شرايط مطلوبي ندارد، گفت: علي‌رغم تمام كاستي‌ها اما بايد پذيرفت كه در زمين حافظيه شرايط براي همه تيم‌ها يكسان است؛ چه تيم برنده چه تيم بازنده؛ اگر زمين بد يا خوب است، براي تمام تيم‌ها يكي است.

كامياب با بيان اينكه در شرايط فوتبال حرفه‌اي يك باشگاه ابتدا بايد امكانات داشته باشد، گفت: اين صحيح و حرفه‌اي نيست كه بگوئيم دولت زمين و امكانات بدهد كه تيم‌ها مي‌خواهند مسابقه بدهند؛ اما در هر شرايطي ما از همكاري با تيم‌هاي فوتبال و باشگاه‌ها دريغ نكرده‌ايم.

مديركل ورزش و جوانان استان فارس در عين‌حال گفت: تا قبل از اينكه زمين چمن ورزشگاه پارس شيراز به سطحي مطلوب از آمادگي نرسد، مسابقه‌اي در آن برگزار نمي‌شود.

او ادامه داد: در سال‌هاي گذشته بالغ بر 2 ميليارد تومان براي چمن ورزشگاه حافظيه هزينه شد، اما به دليل آنكه قبل از طي دوره‌ي ريكاوري از آن بهره‌برداري كرديم امروز دچار مشكل شده است.

كامياب با انتقاد از مطالب عنوان شده توسط مسئول سازمان ليگ، گفت: ما بارها از آقاي تاج درخواست كرده‌ايم كه براي 6 ماه بازي‌ها را در ورزشگاه شهيد دستغيب شيراز برگزار كنيم تا امكان بازسازي ورزشگاه حافظيه وجود داشته باشد.

او با بيان اينكه ورزشگاه حافظيه در ابعاد مختلف نيازمند بهسازي و بازسازي است، گفت: به نظر من حتي ساختمان موجود و بخش وي‌آي‌پي و قسمت ويژه خبرنگاران بايد از اساس بازسازي شود.

كامياب همچنين در خصوص تعيين تكليف هيئت‌هاي ورزشي استاني كه به شكل سرپرستي اداره مي‌شوند، گفت: آنچه بر اساس قانون در خصوص برگزاري مجمع و انتخابات روساي هيئت‌ها برعهده ما قرار دارد،‌ انجام داده‌ايم و فدراسيون‌ها بايد در اين خصوص پاسخگو باشند.

مديركل ورزش و جوانان فارس با تصريح اينكه مسئوليت از اين اداره كل در خصوص برگزاري انتخابات هيئت‌هايي كه با سرپرست اداره مي‌شوند، سلب شده است،‌ گفت: ما وظيفه داريم كه مجمع را طبق آئين‌نامه معرفي و تاريخ برگزاري را هم به فدراسيون پيشنهاد كنيم.

كامياب با تصريح اينكه در خصوص انتخاب روساي هيئت‌هاي ورزشي تنها در حيطه قانون و اختيارات دخالت داشته و خواهد داشت،‌ گفت: اگر قصد ممانعت از حضور كسي در انتخابات هيئت‌ها را داشته باشم طبق قانون و قبل از برگزاري انتخابات، صلاحيت فرد را رد مي‌كنم و نيازي نيست كه در انتخابات مداخله كنم.

مديركل ورزش و جوانان فارس با اشاره به برگزاري انتخابات هيئت كاراته استان فارس گفت: علي‌رغم آنكه مشاور من به‌عنوان كانديدا شركت كرده بود، فرد ديگري حائز اكثريت آراء شد؛ فردي كه فدراسيون كانديداتوري او را رد كرده بود و با تضمين من امكان حضور در انتخابات را پيدا كرد.

كامياب در عين‌حال گفت: البته فدراسيون كاراته امروز رسما انتخابات هيئت كاراته استان فارس را مردود اعلام كرده و خواستار انتشار فراخوان و برگزاري مجدد مجمع انتخاباتي شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: