• شنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-1881-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

آغاز اجلاسیه فدراسیون کوهنوردی جهانی در شیراز

اجلاسیه فدراسیون کوهنوردی جهانی با حضور جمعی از روسای فدراسیون‌های کشورهای مختلف و مسئولان کشوری و محلی در شیراز آغاز به‌کار کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، اجلاسیه‌ی جهانی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی صبح شنبه 29 مهر با حضور روسای فدراسیون‌های ورزشی از آسیا و اروپا و آمریکا در شیراز آغاز به‌‌کار کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در افتتاحیه این اجلاسیه، با اشاره به جاذبه‌های تاریخی و میراثی استان فارس و شیراز، به جمع حاضر خوش‌آمد گفت.

حیدرعلی کامیاب اهداف این اجلاسیه‌ی را با هدف معرفی شیراز و ایران و داشته‌های این پهنه‌ی تاثیرگذار جغرافیایی دانست و ابراز امیدواری کرد که این اهداف محقق شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری فارس نیز در مراسم افتتاح این اجلاسیه، فارس و شیراز را مهد تمدن و فرهنگ معرفی کرد که بیش از سه هزار سال تمدن را پشت سرخود دارد.

هادی پژوهش‌جهرمی با بیان اینکه تمدن ایرانی و آریایی از فارس و شیراز به جهان معرفی شده است، گفت: مردان و زنان بزرگ و تاثیرگذاری در این سرزمین زندگی و حکومت کرده‌اند، انسان‌هایی تاریخ‌ساز.

پژوهش با بیان اینکه فارس به لحاظ جغرافیایی و اقلیمی دارای شرایطی بسیار متفاوت دارد، گفت: فارس دارای قله‌هایی برف‌گرفته تا کوه‌های بلند و گرم حاشیه خلیج فارس است.

معاون سیاسی استانداری فارس، مردم ایران را انسان‌هایی صلح‌دوست، مهربان و فهیم برشمرد و با بیان اینکه ورزشکاران همواره پیام‌آوران و پیام‌رسانان صلح و دوستی بوده‌اند، گفت: امیدواریم که پیام صلح ایران و ایرانیان را به جهانیان برسانید.

به گزارش ایسنا، اجلاسیه جهانی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جهان، از پنجشنبه 27 مهر به شکل غیررسمی در شیراز آغاز به‌کار کرده است.

مراسم افتتاح رسمی این اجلاسیه و برگزاری مجمع عمومی فدراسیون کوهنوردی، شنبه 29 مهر برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: