كنكاش در " زیرپوست فضای مجازی"


عكس  14:21:23 1396/08/08
968-282-5 كد خبر

سميناري با عنوان زيرپوست فضاي مجازي، به همت دانشگاه صنعتي شيراز برگزار شد.

دبیر سمینار زیر پوست فضای مجازی در گفت و گو با ایسنا منطقه‌ي فارس گفت: اين سمينار با هدف ارتقاء سواد مرتبط با فضاي مجازي در ميان دانشجويان، برگزار شد.

امين خادمي افزود: این سمینار به همت دانشگاه صنعتی شیراز و سازمان سراج با حضور 310 نفر از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز عالی شیراز و استان فارس به مدت یک روز برگزار شد.

وی با بیان اینکه فنآوری‌های نوین و پیشرفت‌های بشری همواره ارمغان آور رفاه برای جوامع بوده است،‌ گفت: البته اين فناوري‌ و گسترش آن آسیب‌هایی را نیز به همراه داشته است.

خادمي گفت: امروزه فضای سایبری روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است و این پیشرفت به گونه ای بوده که می توان ردپای آن را در زندگی روزمره افراد جامعه به خصوص دانشجویان مشاهده کرد.

دبير سمينار زيرپوست فضاي مجازي با اشاره به برگزاري سخنراني‌هاي متعدد در اين رويداد علمي يك‌روزه، گفت: سخنرانان به تحلیل شبکه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام، تلگرام پرداخت و مباحثي پيرامون امنیت کاربری، تکنیک‌های اغنایی و نحوه‌ی طرح انتقاد در فضاي مجازي و رژيم مصرف رسانه‌اي را مطرح كردند.

خادمی گفت: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی تنها با آموزش مطالب مرتبط  این حوزه ممکن خواهد بود، این سمینار هم تلاشي بود براي پرداختن به آموزش‌هاي فضاي مجازي؛ در این سمینار دانشجویان مستعد و علاقه مند شناسایی شدند و اميدواريم از توانمندي‌هاي آنان استفاده شود.


خبرنگار:
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: