• پنجشنبه ۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-384-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز زودهنگام کوچ عشایر به جهرم

امسال و به واسطه‌ی بارندگی‌های خوب سال گذشته، کوچ پائیزه عشایر به شهرستان جهرم زودتر از موعد آغاز شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، رئیس اداره امور عشایر شهرستان جهرم با اشاره به آغاز کوچ عشایر، زودتر از سال‌های گذشته، گفت: بیش از 700 خانوار عشایری در قالب کوچ پائیزه در شهرستان جهرم مستقر خواهند شد.

حسین چابک با بیان اینکه بخشی از جامعه‌ی عشایری که شهرستان‌های آباده، اقلید، مرودشت، پاسارگاد و دیگر شهرستان‌های شمالی قشلاق خود را می‌گذرانند، ییلاقشان در شهرستان جهرم است.

چابک با اشاره به وجود 21 سایت اسکان عشایر در جهرم، گفت: ییلاق عشایر در بخش‌های سیمکان، کردیان، مرکزی و خفر شهرستان جهرم واقع شده است.

رئیس اداره امور عشایر جهرم گفت: نگهداري راه‌هاي عشايري، بهسازي چشمه و قنوات، احداث آب انبار، ارائه تسهيلات بانكي، توزيع علوفه، ارائه خدمات بهداشتي، تجهیز چاه سایت اسکان عشایری (چاه سرخ قالینی)، نصب و راه اندازی اولین حمام خورشیدی در بخش مرکزی برای حدود ۵۰ خانوار عشایری و ... از اقداماتی است که با هدف تسهیل اقامت عشایر جهرم انجام شده است.

به گزارش ایسنا، جهرم، يكي از شهرستان‌هاي قشلاقي استان فارس محسوب می‌شود که عشاير اين شهرستان از دو ايل قشقايي و خمسه و طوائف گله زن، يلمه‌اي، باصري، عرب و كردشولي تشكيل شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: