• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

هفت آبان جعلي كه وحدت ايرانيان را نشانه گرفته است

طي هفته‌هاي اخير شاهد موضع‌گيري‌هاي مختلفي از سوي صاحب‌نظران، آگاهان مسائل تاريخي، مسئولان و ... در خصوص روز هفت آبان و ناميده شدن اين روز به‌عنوان روز كوروش بوده‌ايم. موضع‌گيري‌هايي كه اغلب بر جعلي بودن اين روز دلالت دارد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، آخرين موضع‌گيري پيرامون روز هفتم آبان، واكنش آيت‌الله اسدالله ايماني، نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز و خطبه‌هاي نماز جمعه 5 آبان بوده است؛ جايي كه آيت‌الله ايماني به مدفن كوروش در پاسارگاد نيز نگاهي ترديد آميز داشته و مي‌گويد: كوروش در يكي از جنگ‌ها و خارج از كشور كشته و سر از تنش جدا شده و اينكه كجا دفن شده است معلوم نيست.

امام جمعه شيراز با تصريح اينكه هفتم آبان‌ منشاء توراتي و اسرائيلي دارد، مي‌افزايد: آنچه در تاریخ قدیم وجود دارد این است که کوروش جنگ‌های متعددی داشته که در یکی از جنگ‌ها در خارج از کشور کشته شده و سر از تنش جدا کرده‌اند و اینکه در کجا دفن شده معلوم نیست.

نماينده‌ي ولي فقيه در استان فارس گفته است: اگر افرادی نظری جز این دارند از تاریخ پیدا کنند و بیاورند، باید با مطالعه و حساب شده حرف زد، اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای، خبرگزاری‌ها و گروه‌های مختلف فعال می‌شوند و حرکتي را آغاز كرده و از حس ملي‌گرايي افراد سوءاستفاده مي‌كنند تا عده‌اي را به صحنه آورده و شعارهاي هنجارشكنانه به آنان ياد دهد، جز به معناي ريشه داشتن هفت آبان در اسرائيل و تورات چيز ديگري نيست.

آيت‌الله ايماني بر لزوم داشتن درايت و تدبير در چنين مسائلي تاكيد و اضافه كرد: ماجرای هفتم آبان مانند این است که اسرائیل برنامه‌ریزی و ما آن برنامه را اجرا می‌کنیم.

نماينده مردم فارس در خبرگان رهبري و توليت آستان مقدس احمدي و محمدي(ع) نيز اعتقاد دارد كه موضوع هفت آبان جريان‌سازي دشمنان در فضاي مجازي و ايادي سلطنت‌طلب ورشكسته‌ي خارج نشين است.

آيت‌الله سيد علي‌اصغر دستغيب تاكيد دارد كه؛ دشمنان قسم‌ خورده نظام و مردم که در رأس آن آمریکای جنایتکار است، با جریان سازی دروغین در فضای مجازی از طریق ایادی سلطنت‌طلب ورشکسته خارج نشین خود مسائلی جعلی نظير 7 آبان، که هیچ‌گونه سند تاریخی ندارد را مطرح می‌کنند به این امید که اتحاد مردم را خدشه دار کنند.

آيت‌الله دستغيب در بيانيه‌اي افزوده است: ‌دشمن قصد سوءاستفاده از هویت ایرانی دارد و با طرح هویت ایرانی در مقابل هویت اسلامی به دنبال ایجاد دوگانه سازی متعارض است.

توليت آستان مقدس احمدي و محمدي(ع) مي‌افزايد: دشمن متوجه ارزشمند بودن سرمایه اتحاد است و به دنبال ضربه زدن به این سرمایه گران‌بها از طریق رخنه در صفوف متحد مردم و ایجاد شکاف و اختلاف بوده تا به‌ نظام برآمده از متن مردم ضربه وارد کند.

به گزارش ايسنا، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس نيز پيش از اين گفته بود: هيچ سند تاريخي در مورد اينكه هفتم آبان روز تولد كوروش است وجود ندارد؛ اصولا تولد كورش و مرگ وي در هاله‌اي از ابهام قرار دارد و به لحاظ قرائت زماني و مكاني محل مجادله است.

بهزاد مريدي با تاكيد براينكه نظام اسلامي به هيچ عنوان رويكرد مقابله‌اي با كوروش و تاريخ و پيشينه‌ي كهن ايران زمين را نداشته و ندارد، مي‌گويد: بسياري از بزرگان ديني و صاحب‌نظران نظير آيت‌الله آقاسيد مجتبي موسوي‌لاري بر اين امر تاكيد داشته و دارند كه كوروش همان ذوالقرنين است.

اين استاد دانشگاه با بيان اينكه تنها سند تاريخي موجود در خصوص كوروش، گل‌نبشته‌‌اي است كه دكتر ارفعي به‌عنوان عيلام شناس آن را ترجمه كرده، مي‌افزايد: زمان پيروزي سپاه كوروش بر بابل تاريخي حوالي 23 مهر دارد و بعد از آن كاروان كوروش به سمت بابل حركت كرده و در آبان ماه وارد بابل شده و مورد استقبال قرار مي‌گيرد.

به گزارش ايسنا، تعیين روزي با عنوان هفت آبان به عقيده كارشناسان، تلاشي هدف‌مند براي ايجاد برهم زدن وحدت جامعه‌ي اسلامي ارزيابي كرده و معتقد هستند كه ضد انقلاب همواره امنيت ايران در بخش‌هاي مختلف را هدف قرار داده‌ كه يكي از اقدامات برنامه‌ريزي شده، بر هم زدن آرامش درون كشور با سوء استفاده از احساسات ملي‌گرايانه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: