• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-1574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

جشنواره وب و کسب و کار در شيراز برگزار مي‌شود

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: دومين جشنواره‌ي "وب و كسب و كار در بنگاه‌هاي صنعتي، معدني و تجاري" آذرماه امسال در شيراز برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس علي همتي شنبه 6 آبان در جمع خبرنگاران گفت: اولین دوره جشنواره‌ي وب و کسب و کار بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری سال گذشته برگزار و با استقبال خوبي از سوي بخش‌هاي مختلف مواجه شد.

او با اشاره بر لزوم تداوم برنامه‌های حمایتی توسعه کاربرد فناوری اطلاعات، به خصوص استفاده از بستر تجارت الکترونیک در بهبود رونق کسب و کار در دنیای امروز، گفت: پورتال و وب سایت به عنوان ابزار اطلاع رسانی، رابط تعاملی و درگاه فروش محصولات و خدمات بنگاه تجاری عمل می‌کند و بی تردید هرچه وب سایت یا پورتال بنگاه به لحاظ حرفه‌ای، کارآمد و به روزتر باشد، می‌تواند در کسب و کار و سهم بیشتری از بازار و برتری یافتن بر رقبا موثرتر باشد .

او با بيان اينكه فعالان و صاحبان كسب و كار در بخش‌هاي مختلف سالانه مبالغ هنگفتي صرف حضور و تداوم حضور در بازارهاي كسب و كار الكترونيكي مي‌كنند، گفت: اگر این رقم‌های شایان توجه در مسیر صحیح و با استفاده از روش‌های نوین، خلاق و اثربخش و در قالب پورتال‌ها، وب سایت‌ها و خدمات الکترونیک هر چه قوی‌تر و منسجم‌تر طراحی و پایه گذاری شود، افزایش بهره وری و توان رقابتی شده و کسب سهم بیشتری از بازار داخلی و بین‌المللی را به دنبال داشته و همچنین با ایجاد ارزش افزوده برای بنگاه های پیشرو منابع هنگفتی را به دنبال خواهد داشت .

همتي گفت: جشنواره وب و کسب و کار، با رویکرد ارزیابی موثر وضعیت وب سایت یک بنگاه را بر اساس مجموعه شاخص‌هایی در حوزه‌های مختلف نظير محتوا و طراحی، خدمات الکترونیک، سیستم‌های ارتباط با مشتری و معرفی محصولات، معرفی سازمان بررسی کرده و نقاط قابل بهبود را به صاحبان بنگاه و مدیران فناوری اطلاعات اعلام می‌کند .

رئيس سازمان صنعت استان فارس اعتقاد دارد كه برگزاری این جشنواره  باعث ایجاد بستر مناسب براي حضور موفق در دنیای کسب و کار الکترونیک مبتنی بر دانش، فناوری، ترویج استانداردها و معیارهای کیفیت مرتبط با وب سایت و پورتال‌های تجاری نیازمند فرهنگ سازی گسترده است که در نتیجه باعث استفاده بهینه از وب، افزایش کارآفرینی و ایجاد اشتغال می‌شود .

به گفته‌ي همتي، ارزیابی، انتخاب و معرفی وب سایت و پورتال‌های کارآمد و برتر، ارائه گزارش از ارزیابی، آشنایی با انواع خدمات الکترونیک در قالب وب سایت و پورتال‌های اینترنتی و درون سازمانی، آشناسازی مدیران فناوری اطلاعات واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری با استانداردهای رایج، خدمات الکترونیک پرکاربرد، ابزارها و فناوری‌های روز وب‌سایت‌ها، پورتال اینترنتی و پورتال درون سازمانی از مهمترین اهداف این جشنواره است .

به گزارش ايسنا، نشاني اينترنتي webfestival.mimt.gov.ir براي ثبت‌نام از داوطلبان شركت در اين رويداد انتخاب شده است و علاقه‌مندان تا 15 آبان براي ثبت‌نام فرصت دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: