• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-1674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس:

عمليات اجرايي سرمايه‌گذاري بزرگ خارجي در فارس آغاز شد

معاون برنامه‌ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از آغاز عمليات اجرايي بزرگترين طرح سرمايه‌گذاري خارجي توسط يك سرمايه‌گذار سوئيسي در اين استان خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، به نقل از شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس، مهران خاکساری افزود: طرح تولید کربنات کلسیم از ضایعات معادن سنگ و سنگبری‌ها با مشارکت بیش از ۹۵ درصدی سرمایه‌گذاری سوئیسی در  شهرک صنعتی سنگ حنای نی ریز ایجاد خواهد شد .

وی میزان كل سرمایه‌گذاری این طرح را حدود 34 ميليارد تومان اعلام و اضافه كرد: از اين ميزان حدود 3 ميليون يورو سرمايه گذاري ارزي و 20 ميليارد تومان نيز سرمايه گذاري ريالي است .

خاكساري افزود: با بهره‌برداری از این طرح ظرفیت تولید 60 هزارتن كربنات کلسیم که به عنوان ماده اولیه در کارخانجات تولید کاغذ و سایر صنایع دیگر استفاده می‌شود فراهم خواهد شد .

معاون برنامه ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی در این طرح از مجهزترین فناوری‌های روز دنیا در زمینه‌ی استحصال کربنات کلسیم از ضایعات سنگ استفاده خواهد کرد، گفت: فاز اول این طرح امسال به بهره‌برداری خواهد رسید .

خاکساری میزان اشتغال مستقيم در این طرح را حدود 80 نفر اعلام و اضافه كرد: با راه‌اندازی این طرح بزرگ برای تعداد زیادی از مردم منطقه نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد خواهد شد .

وي با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل شهرستان نی ریز در بخش سنگ و معادن سنگ گفت: با توجه به اینکه در فرآیند بهره‌برداری از معادن و نیز فرآوری سنگ بخشی از مواد معدنی به ضایعاتي تبديل مي‌شود که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد با راه اندازي اين طرح، اين ضايعات به مواد با ارزش افزوده بالا تبدیل مي‌شود .

خاكساري در ادامه با بیان اینکه ۱۲ هکتار زمین در شهرک صنعتی تنگ حنا به این سرمایه‌گذار اعطا شده و قرارداد آن نيز با سرمايه گذار منعقدشده است، گفت: برای حمایت بیشتر از این سرمایه گذار ۱۰ درصد تخفیف اولیه در واگذاری زمین اعمال شده و در صورت بهره‌برداری طي برنامه زمان بندي نیز ۱۰ درصد تخفیف دیگر اعطا خواهد شد .

معاون برنامه ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در مراحل مختلف صدور مجوزهای سرمایه گذاری و واگذاری زمین به این صنعت قدردانی کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: