• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

طرح‌هاي عمراني بايد پيوست پدافند غيرعامل داشته باشد

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری فارس گفت: تمام طرح‌های عمرانی در استاني كه بودجه آن از محل اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای تامين مي‌شود بايد داراي پيوست پدافند غيرعامل باشد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي استانداري فارس رحیم آزادی، يكشنبه 7 مهر در نخستین روز از هفته پدافند غیر عامل با اشاره به اينكه 13 شركت مشاوره‌ايي براي دريافت رتبه پدافند غير عامل انتخاب و گزينش شده است، گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی که قصد اجرای طرح عمرانی دارند باید حتما با یکی از این شرکت‌ها قرارداد منعقد و طرح توجیهی پدافند غیرعامل تهيه كنند.

آزادی با بيان اينكه  شعار امسال هفته پدافند غير عامل 'حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور' است گفت: این هفته را فرصت مناسبی برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر آموزش، فرهنگ سازی و نهادینه کردن اصول پدافند غیرعامل در جامعه می‌دانیم .

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری فارس خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه دانش آموزان ما به عنوان آینده سازان کشور باید با الزامات پدافند غیرعامل آشنا شوند، از آمادگی مقابله با تهدیدات دشمن در عرصه های مختلف برخوردار باشند و به عنوان سفیران ما برای ترویج این فرهنگ در بین خانواده های خود اقدام کنند، برنامه‌های هفته پدافند را از دبیرستان دخترانه علاءالدین بهشتی ناحیه یک شیراز آغاز کردیم.

آزادي افزود: برپایی نمایشگاه دستاورد دستگاه‌های اجرایی در پیوند با الزامات پدافند غیر عامل، تشکیل 6 سمینار با موضوع‌های مختلف، برگزاری مانور، برپایی جلسه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی در استان فارس از برنامه‌های پيش‌بيني شده براي هفته پدافند غيرعامل است.

به گزارش ايسنا، پدافند غیرعامل، مجموعه اقدامات غیر نظامی را در بر می‌گیرد که هم در زمان جنگ و هم در زمان صلح در دستور کار قرار دارد.

این اقدامات به افزایش بازدارندگی کشور، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری اقتصادی، پایداری ملی و آسان سازی مدیریت در زمان وقوع تهدید از سوی دشمن، مي‌انجامد.

سازمان پدافند غیرعامل در سال 1382 با دستور رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و در سال 1391 نیز اداره‌های کل استانی این سازمان فعالیت خود را آغاز کردند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: