• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1080-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاري هفته قرآن و عترت در 7 شهرستان فارس

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: جشنواره‌هاي هفته قرآن و عترت در ٧ شهرستان شیراز، مرودشت، خرم‌بید، ارسنجان، رستم، جهرم و آباده برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس مهدي احمدي دوشنبه 8 آبان به خبرنگاران گفت: دومين هفته‌ي قرآن و عترت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي در هفت شهرستان و با برگزاري 25 جشنواره دنبال مي‌شود.

او گفت: جشنواره هنرهای نمایشی در دو بخش تئاتر صحنه‌ای و تعزیه در جهرم، جشنواره آوا و نغمات دینی در دو بخش سرود و تواشیح در شهرستان آباده، جشنواره داستان کوتاه و فیلم‌نامه نویسی در شهرستان خرم بید، جشنواره شعر قرآن و عترت به میزبانی شهرستان رستم، جشنواره هنرهای تجسمی در سه رشته نقاشی، خوشنویسی و نقاشی خط به میزبانی مرودشت، جشنواره صنایع دستی در دو رشته تذهیب و صنایع چوبی به میزبانی ارسنجان و جشنواره‌های فیلم و عکس رسانه‌های مکتوب و مجازی، پایان‌نامه و مقاله‌نویسی و مسابقات حفظ و تلاوت به میزبانی شیراز برگزار خواهند شد .

رئیس گروه قرآن و عترت اداره كل فرهنگ و ارشاد فارس با بیان اینکه موضوع اصلی جشنواره‌ها قرآن و عترت و موضوع ویژه در برخی از جشنواره‌ها شهدای مدافع حرم است، گفت: شهداي مدافع حرم به‌عنوان موضوع ويژه‌ي جشنواره‌های داستان کوتاه و فیلم کوتاه، شعر، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، فیلم و عکس هفته‌ي قرآن و عترت پيش‌بيني شده است.

احمدي با بيان اينكه علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت‌نام در اين جشنواره‌ها مي‌توانند به نشاني اينترنتي www.quranfars.com   مراجعه کنند، زمان برپایی دومین هفته قرآن و عترت فارس را هفته اول دی‌ماه امسال اعلام کرد.

رئيس گروه قرآن و عترت اداره كل فرهنگ و ارشاد فارس گفت: علاقه‌مندان براي ثبت‌نام در جشنواره‌های هفته‌ي قرآن و عترت فارس و ارسال آثار مد نظر تا ١٥ آذرماه مهلت دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: