• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست شهرداری شیراز تاکید کرد:

لزوم استفاده از توان بخش خصوصی و خیرین/
شهرداری شیراز با کمبود نقدینگی مواجه است

سرپرست شهرداری شیراز اعتقاد دارد که در شرایط رکود ساخت و ساز که منجر به کمبود منابع مالی و رقم خوردن سال مالی دشواری برای شهرداری شده، استفاده از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی یک ضرورت است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی، با تاکید براینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین در شرایط کنونی راهکاری برای تسریع روند پروژه‌ها ادامه فعالیت‌های عمرانی است، گفت: در سال اقتصاد مقاومتی باید مدیریت هزینه داشته باشیم.

او با یادآوری این نکته که شهرداری سیستمی درآمد هزینه‌ای است، از کاهش درآمدهای شهرداری شیراز به دلیل رکود ساخت و ساز، ناتوانی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات، پرداخت نشدن کامل و به‌موقع سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده، تعهد نداشتن برخی دستگاه‌ها نسبت به پرداخت تعهدات مالی خود به شهرداری و ... خبر داد و تاکید کرد: شهرداری شیراز امروز با کمبود نقدینگی مواجه است.

اسدی در عین‌حال معتقد است که علی‌رغم کمبودهای مالی، شهرداری و شورا بر مدیریت شیراز به نحوی شایسته تاکید دارد لذا شهرداری ضمن مدیریت هزینه ها، تمام تلاش برای تحقق بودجه‌ی مصوب معطوف شده است؛ اگرچه به دلیل گستردگی مسئولیت‌های شهرداری باید از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و خیرین به‌عنوان ظرفیت‌هایی مناسب استفاده کرد تا خلاء‌های ناشی از کمبود نقدینگی برطرف شده و روند پیشرفت امور در شیراز به واسط شرایط رکود با کندی مواجه نشود.

وی در ادامه افزود: براساس برنامه توسعه پنج ساله دوم شهرداری شیراز که از ابتدای سال 92 تا پایان سال 96 را در بر می گیرد، پروژه های فرهنگی اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و ... بسیاری برای شهر شیراز تعریف شده است که بسیاری از آنها در مراحل مختلف پیشرفت کاری قرار دارند که حضور و دعوت از سرمایه گذاران می تواند باعث تسریع در اتمام آنها و در نهایت منجر به توسعه همه جانبه شهر شیراز شود .

اسدی با اشاره به لزوم حضور سرمایه گذاران برای کمک به شهرداری در شرایط کاهش نقدینگی، گفت: بسته های سرمایه گذاری در ۱۱ منطقه شهرداری تعریف شده یا در حال تدوین است و برخی نیز در مرحله فراخوان قرار دارد .

سرپرست شهرداری شیراز با بیان اینکه ورود خیّرین به امر شهرسازی اهمیت ویژه ای دارد، اظهار داشت: تاکنون اقدامات فرهنگی و اجتماعی بسیاری نظیر ساخت زمین های ورزشی و ... توسط خیرین ساخته شده است اما حضور خیرین در امور شهرسازی تنها محدود به اینگونه موارد نمی شود، بلکه از مظاهر انجام امور خیر می توان به معبرسازی، پل سازی و شهرسازی اشاره کرد و با توجه به تجارب پیشین می توان گفت که خیرین در این راه می توانند موفق باشند .

سرپرست شهرداری شیراز با اشاره به وجود مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز به عنوان بازوی قدرتمند به گارگیری مشارکت های مردمی گفت: باید به سمتی برویم که شهروندان به عنوان کار خیر در امورات خُردوكلان سازندگی شهر مشارکت داشته باشند و در این صورت است که در برابر حفظ، نگهداری و توسعه آن بيش ازگذشته احساس مسئولیت خواهند کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: