• جمعه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-1673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شيراز:

مبارزه با استكبار اولويت اول انبياء الهي بوده است

امام جمعه شيراز با گرامي‌داشت 13 آبان، مبارزه با استكبار را از اولويت‌هاي اصلي انبياء الهي دانست و تاكيد كرد كه تمام پيامبران الهي مردم خود را به مبارزه با مستكبران زمان خود ترغيب مي‌كردند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، آيت ‌الله اسدالله ايماني در خطبه‌هاي نماز جمعه 12 آبان، با يادآوري اينكه اولياء الهي و پيامبران و رهبران بزرگ نظير حضرت امام(ره) مبارزه با مستكبران و استكبار برخاسته از تفكرات مستكبران را به‌عنوان اولويت اصلي خود مد نظر داشته و دنبال كرده‌اند، به بيان خصوصيت‌هاي مستكبر از نگاه قرآن پرداخت.

امام جمعه شيراز با تاكيد براينكه مقاومت در برابر استكبار امروز به يك فرهنگ عمومي جوامع مختلف خصوصا جامعه اسلامي ايران بدل شده است، گفت: روز 13 آبان، روز مبارزه با استكبار جهاني، روزي متعلق به تمام ملت ايران و ملت‌هاي مظلوم جهان است.

آيت‌الله ایمانی با بيان اينكه پيامبران همواره امت خود را با تعابير مختلف به مبارزه با مستكبران دعوت كرده‌اند، يكي از ويژگي‌هاي مستكبر از نگاه قرآن را، برتر دانستن خود نسبت به ديگران دانست و گفت: آمريكا در مقابله با ملت ايران 2 رويكرد و نقشه اساسي دارد.

او تفرقه افكني را يكي از رويكردها و نقشه‌هاي اصلي آمريكا در مقابله با ملت ايران برشمرد و با بيان اينكه ايجاد تفرقه بين ملت‌ها همان كاري است كه فرعون انجام داد، گفت: دومين نقشه‌ي آمريكا اتخاذ و اجراي تحريم‌ها و تشديد فشار بر مردم ايران بوده است؛ فرعون نيز چنين اقدامي را در مقابله با ملتش انجام داد.

آيت‌الله ايماني با تصريح اينكه امام خميني(ره) نيز راه انبياء را پيش گرفت و با استكبار مبارزه كرد، گفت: امروز همه به اين نتيجه رسيده‌اند كه حتي با مذاكره و گفت و گو هم نمي‌‌توان به استكبار نزديك شد؛ زيرا استكبار تنها به دنبال دشمني بوده است.

امام جمعه شيراز در ادامه همايش اربعين حسيني را از بزرگترين رويدادها برشمرد و با  تصريح اينكه قرآن مجید و روايات نقل شده از پيامبر نماز را ستون دین معرفي مي‌كند، گفت: عترت و خاندان گرامی نبوت زیارت اربعین را معادل و هم سنگ نماز قرار دادند، یعنی نماز ستون قرآن است و ستون دین و زیارت اربعین تکیه گاه عترت پیامبر و ستون عترت.

آيت‌الله ايماني گفت: عاشورا آرام آرام توسعه پیدا کرد تا امروز به تمام سرزمین‌هاي جهان رسيده است؛ امام زمان و حجت خدا وقتی که پشت به کعبه می‌دهد و کنار رکن می‌ایستد، خود را اينگونه معرفي مي‌كند؛ من فرزند حسین بن علی هستم. مردم باید حسین بن علی را بشناسند تا امام زمان را بشناسند؛ اربعین عامل معرفی حسین بن علی به دنیا محسوب مي‌شود.

خطيب جمعه شيراز با بيان اينكه اربعين عامل معرفي حضرت امام حسين(ع) به جهانيان است، تاكيد كرد كه شاهد توسعه عاشورا و آرمان‌هاي عاشورا بين ملت‌هاي مظلوم جهان هستيم.

آيت‌الله ايماني در بخشي از خطبه‌هاي نماز جمعه شيراز، ضمن قدرداني از مسئولان استان فارس در مواجهه با موضوع هفت آبان، گفت: در سال‌هاي گذشته هفت آبان زمينه‌ساز بي‌حجابي مطلق و گناهاني بود كه انسان شرم دارد آنها را بيان كند.

او با اشاره به طرح شعارهاي هنجارشكنانه در روز هفت آبان سال‌هاي قبل، گفت: امسال مسئولان بدون تحميل هزينه به كسي، موفق شدند در مقابل موج تبليغات گسترده‌ي رسانه‌هاي وابسته بايستند؛ هرچند امروز با دشنام آنان و ادبيات گاوچران‌ها مواجه شده‌اند اما حركت براي خداوند موجب كسب آبرو و اعتبار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: