• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-2073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سياسي استانداري فارس:

حفظ هویت و روحيه‌ي انقلابی براي دانش آموزان ضروري است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداري فارس اعتقاد دارد كه در برهه‌ي حساس كنوني حفظ هويت و روحيه‌ي انقلابي در دانش‌آموزان و دانشجويان يك ضرورت مهم محسوب مي‌شود كه بايد به آن توجه داشت.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، هادي پژوهش‌جهرمي شنبه 13 آبان در مراسم نواختن زنگ روز استكبارستيزي در شيراز، دانش‌آموزان امروز را وارثان دانش آموزانی دانست كه در دوران انقلاب و دفاع مقدس، هم درس خواندند و هم از انقلاب و ميهن دفاع كردند.

او با بيان اينكه دانش آموزان امروز وارث بسیاری از دانش آموزان و دانشجویانی هستند که برای استقلال این مملکت جان خودشان را فدا کردند، گفت: امروز دانش‌آموزان بايد همان مسیر و راه را با درس خواندن، تلاش و کوشش بیشتر، همراه با حفظ  هویت و اصالت انقلابي، طي كنند.

معاون سیاسی استانداري فارس ضمن گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا خصوصا شهدای دانش آموز و دانشجوی روز 13 آبان سال 57 گفت: ما یک تنفر عمیقی از آمریکا داریم و شاید برای شما دانش آموزان این سئوال پیش آمده باشد که چرا اینقدر از آمریکا متنفر هستیم؛ چرا مرگ بر آمریکا می گوییم با اینکه اسلام دین رحمت و رافت است و ما منادیان اسلام هستیم و از اسلام صحبت می کنیم؟

او ادامه داد: قبل از انقلاب تمام امور و اختیارات کشوردراختیار آمریکایی ها بود ، آنها اگر اراده می کردند که اتفاقی رخ بدهد اگر اراده می کردند که برنامه ای اجرا شود و اگر اراده می کردند که ایران در آرامش باشد و در منطقه به شکل و به نحوی عمل کند که آنان می خواهند آمریکایی ها بودند .

پژوهش گفت: آمریکایی ها از طریق رژیم شاه تمام منویات خودشان را اجرایی می کردند با آزادی های اصولی و اساسی که حق هر انسانی است مخالفت می کردند و برای حفظ رژیم شاه همه ابزارها و امکاات را به کار گرفته بودند ، اگر زندانها و شکنجه گاهها همه مملو از مبارزین و کسانی که علیه رژیم شاه مبارزه و مقاومت می کردند پر بود؛ مسلما بدانید که نقشی و رنگی از حضور آمریکا در آن جریانات بود و چراغ سبز آمریکایی ها و غربی ها در حمایت از رژیم شاه دیده می شد .

معاون سیاسی استانداري فارس افزود: وقتی که جوانه های انقلاب در حال رویش بود و آن زمانی که شعله های خشم مردم برافروخته شده بود و رژیم شاه به مقابله با مردم برخاسته بود؛ مسلما تفکر امریکایی و جریان آمریکایی در پشت این قضیه نهفته بود .

پژوهش گفت: آن روزی که در سال 1343 رژیم شاه امام را به ترکیه تبعید کرد یا آن روزی که در میدان 17 شهریور مردم را به خاک و خون کشیدند؛ یا آن روزی که در 13 آبان 57 دانش آموزان و دانشجویان را به رگبار بستند و روزهای دیگری که پیش آمد ، مسلما بدانید که همه نقش آمریکایی ها و سازمان جاسوسی و اطلاعات مرکزی آمریکا در هدایت و حمایت از رفتارهای رژیم پهلوی کارساز و مؤثر بود .

وی گفت:  انقلاب به پیروزی رسید اما هر جا فتنه ای بود هرجا آشوبی بود هر اتفاقی که بر علیه انقلاب رخ داد مسلما ردی از آمریکایی ها در آن بود  و روزی که دانشجویان سفارت آمریکا را در 13 آبان 1358 تصرف کردند،  اسنادی به دست آمد و مشخص شد که آمریکایی ها چه برنامه هایی را در این کشور پیاده کرده اند و چه طرحهایی را برای آینده کشورداشته اند .

پژوهش یادآور شد: شاید دمادم طلوع انقلاب بود که در کردستان ، در ترکمن صحرا ، در سیستان و بلوچستان ، در خوزستان و بقیه نقاط کشور آشوب و آدم کشی در قالب جریانها و گروههای به ظاهر آزادیخواه و یا جریاناتی که خودشان را دموکرات می نامیدند شروع شد که ما  دست آمریکایی ها و نقش آمریکا را در درون همه این حرکات می بینیم .

وی با اشاره به اینکه  31 شهریور 59 پس از اینکه همه طرح های آمریکایی ها به واسطه حضور مردم به نتیجه نرسید و عملیاتی نشد آنروز می بینیم که جنگی نیابتی را شروع می کنند گفت: در این زمان به ظاهر صدام حسین به ایران حمله کرد و حزب بعث در پشت جنگ بود ، اما مسلما آمرریکایی ها و جریان آمریکایی و جریان معاند غربی آن را هدایت و حمایت می کرد؛ نوع سلاح هایی را که به صدام دادند، نوع اسلحه ها و گازهای شیمیایی و میکروبی که استفاده شد همه و همه تامین کننده آنها کشورهای غربی بودند و آمريكايي‌ها هم دخيل بودند.

پژوهش با بیان اینکه همین‌طور که پیش می رویم در هر شرایطی و در هر وضعیتی آمریکایی ها عناد خود را نسبت به این مملکت نشان داده اند در پاسخ به این پرسش که آمریکا چه می خواهد؟ گفت: آمریکا نمی پذیرد که یک کشور مستقل باشد، نمی پذیرد که کشور ایران آزاد باشد و نیات مردم ایران عملی بشود بلکه آنچه را که دنبال می کند این است که چون گذشته کشور ایران آنچه را که آنها می گویند و دیکته می کنند در سیاست خاور میانه ای تبعیت کند و مسلما ملت ایران رهبری ایران و دولت ایران پذیرای یک همچون رفتار و حرکتی از آمریکایی ها نیستند .

وی گفت: آمریکا نه تنها برای ما بلکه برای همه ملتهای مظلوم سراسر دنیا مرتکب جنایت هایی شده است ، در عراق در افغانستان در سوریه در لبنان در یمن در آفریقا و حتی در برمه در رابطه با مسلمانان هرجا هر اقدامی صورت می گیرد و اتفاقی رخ می دهد  نقشی و اثری از حضور آمریکا دیده می شود .

معاون سیاسی استانداری فارس با این پرسش که آیا این آمریکا را ما باید بپذیریم گفت: شاید خیلی ها بگویند که امروز ما باید با آمریکا کنار بیاییم تا بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور و یا سایر مشکلات  ما مرتفع بشود ، این ارتباط معنا و مفهوم آن این خواهد بود که ما می بایست چون گذشته قبل از انقلاب استقلال و هویت خودمان را در مقابل آمریکایی ها از دست بدهیم تا  ارتباط برقرار بشود؛ اما آنها آنچه را که می خواهند انجام شود چون آمریکا به عنوان یک ابرقدرت دنبال منافع خودش است و به ما رحم نمی کند آنچه را که می خواهد منافع خودش است .

پژوهش با اشاره به وضعیت برخی از کشورهایی که با آمریکا مراوده دارند از جمله پاکستان و عربستان گفت: امروز ببینید کشورهایی که با آمریکا ارتباط دارد نفت می فروشد و پولهای نفت را مجددا تبدیل به سلاح می کند و انبارهای سلاح خود را مملو می کند، و چنانچه می بینیم عربستان به نیابت از آمریکا و طرح های آمریکا در یمن می جنگد .

وی تاکید کرد: اینگونه نیست که فکر کنیم اگر ارتباطی با آمریکا برقرار شد و مراوده ای برقرار شد ممکن است فکر کنیم به ظاهر مشکلات ما حل خواهد شد اما می بایست هویت و استقلال مان و آنچه را که تا به امروز برای آنها خون داده ایم از دست بدهیم و برگردیم به پایه اول ؛ امریکایی ها این را می خواهند و ما هم اگر تنفر داریم تنفرمان از این بابت است .

پژوهش افزود:  اگر یک ارتباط معقول برقرار شود و هر کسی در حوزه خودش باشد و ظلم و زور و تجاوز و برتری طلبی و سلطه جویی نباشد؛ خب مشکلی نیست . مگر امروز ما با خیلی از کشورهای دنیا مراوده نداریم این مراوده بر اساس احترام متقابل و بر اساس حفظ منافع طرفین است .

وی با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال این نوع تعاول نیستند گفت: آمریکا دست بر نمی دارد ، آمریکا با ما کنار نمی آید و نمی خواهد ما را بپذیرد همانگونه که در جریان توافق هسته ای و مباحثی که رخ داد می بینید ،  آمریکایی ها خلف وعده کردند و به تعهدات خودشان عمل نکردند والا اگر یک زمانی آمریکا تفکر و نگاه و دیدگاهش را تغییر بدهد و بخواهد یک ارتباط صحیحی داشته باشد؛ ارتباطی که بر اساس ظلم و زور و به قول امام خمینی (ره) رابطه گرگ و میش نباشد و بر اساس احترام و حفظ منافع متقابل باشد؛ خوب معلوم است مشکلی آن موقع نخواهیم داشت اما این در فرهنگ آمریکایی ها نیست و نخواهد بود .

پژوهش با اشاره به اینکه شاید امروز دشمنان در فضای مجازی ابهامات ، سؤالات و شبهاتی را مطرح کنند، گفت: مطمئنا حفظ استقلال کشور و حفظ آزادی های مشروع در گرو حضور شما در صحنه است و حضور شما تضمین کننده این است.انشاء الله در همه عرصه های علمی ، اجتماعی و فرهنگی موفق باشید و بتوانید مسیری را که دانش آموزان در سال 57 و دانش آموزانی که در سال 59 تا 67 در جبهه های جنگ طی کردند و افتخار خلق کردند همان راه را ادامه دهید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: