• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

اجراي طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان در 2 شهر فارس

رئیس اداره مراقبت در برابر آسيب‌هاي اجتماعي آموزش و پرورش فارس گفت: طرح نظام مراقبت اجتماعي دانش‌آموزان، سال‌تحصيلي جاري در 12 آموزشگاه شهرهاي شيراز و استهبان، اجرا مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس لیلا نورافشان دوشنبه 15 آبان در جلسه کار گروه کمیته علمی اجرایی طرح" نماد" گفت: براي اجراي سند ائتلاف نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان، هر سازمان و نهاد برای غربالگری، آموزش، حمایت روانی و اجتماعی از دانش‌آموزان در معرض خطر، وظایفی عهده دارد.

او گفت: هدف اصلی سند ائتلاف ملی نماد «نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان»، تامین و ارتقای مراقبت‌های اجتماعی از دانش آموزان مدارس با رویکرد توانمند سازی مدرسه محور است.

نورافشان افزود: برهمین اساس دستگاه‌های مختلف در کنار هم قرار گرفته‌اند تا با کمک ظرفیت‌های موجود به غربالگری، آموزش و حمایت روانی و اجتماعی از دانش‌آموزان در معرض خطر بپردازند  به گونه‌ای که علائم خطر را شناسایی ، نظام ارجاع را طراحی  و آموزش‌ها و حمایت های مورد نیاز را به موقع ارائه دهند.

نورافشان در این جلسه که با حضور مدیران مدارس، مدرسان میانی و کارشناسان دادگستری برگزار شد، ابراز اميدواري كرد كه با همكاري مجموعه‌هاي عضو سند ائتلاف نماد، آموزگاران، دبيران و كاركنان مدارس مجري، اجراي مطلوب طرح نماد در فارس را شاهد باشيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: