• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز همكارانش را به همدلي دعوت كرد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همكارانش در مجموعه‌ي اين دانشگاه را به همدلی در مسیر تحقق هدف آموزش و خدمت، دعوت کرد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي علوم پزشكي شيراز، علي بهادر كه 2 روز قبل طي حكمي از سوي وزير بهداشت به ‌عنوان سرپرست علوم پزشكي شيراز منصوب شده است، اين مسئوليت را به مسابقه‌ي دو امدادي تعبير كرد.

او با يادآوري اينكه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، داراي چندين قطب علمي است و بايد نقش خود را مانند گذشته در عرصه‌هاي علمي كشور ايفا كند، گفت: وزير بهداشت اعتقاد دارد كه خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از برخی دانشگاه‌های مادر در کشور نیز گسترده تر بوده و باید مسیر ترقی را همچون گذشته، طی کند .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادامه داد: متاسفانه اتفاق بسیار ساده‌ي تغییر رئيس این دانشگاه، به دلایلی که نمی‌خواهم وارد جزییات آن شوم، به سوژه ای در محافل مجازی تبدیل شده و صحبت هایی مطرح شد که برای دانشگاه مناسب نبود.

به اعتقاد بهادر مسائل طرح شده در فضاي مجازي، به نوعي متناسب با تعبير قرآني "نفاثات فی العقد" يا غرض‌ورزي‌ها است كه موضوعي ساده را تبديل به مسئله‌اي پيچيده مي‌كند.

نباید با تغییرات، رسالت‌ها عوض شود!

بهادر گفت: نباید با تغییرات، رسالت ها عوض شود، چرا که دانشگاه، مجموعه ای از فعالیت های علمی در کنار رسالت خدمت رسانی به مردم است و با آمدن هر فردی، هدف همان است، هر فردی به مانند دو امدادی، با پذیرفتن مسوولیت، باید نهایت تلاش خود را به کار ببندد.

او اضافه كرد: دکتر "ایمانیه" نیز، به همین نحو، مسئولیت را پذیرفته بود و باید از خدمات او قدردانی کرد؛ مسئولیت تنها یک فرصت برای خدمت است که بدون این خصیصه، ارزشی ندارد و مسئولان نیز باید تمامی هم و غم خود را در این مسیر، به کار ببندند؛ من نیز در نشست خود با وزیر بهداشت، اعلام کردم که برای انتصاب به این مسوولیت، دست شما را نمی بوسم، اما روزی که من از این مسوولیت برکنار شوم، این کار را انجام می دهم، چرا که مسئوليت اگر ماندگار بود، به ما نیز سپرده نمی شد .

او با بیان اینکه افراد دارای درجه علمی، در خارج از مسوولیت اداری، از لحاظ فرصت پژوهش، آرامش زندگی و حتی مسایل مالی، شرایط بهتری دارند، پذیرش مسوولیت را نیازمند ایثار برشمرد و در این خصوص، توضیح داد: فرد با پذیرش مسوولیت، خود را در مظان اتهام قرار می دهد؛ به طور کلی هیچ فردی کامل نیست و باید با یک برآورد کلی، خدمات انجام شده را مورد قضاوت قرار داد .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز که خود نیز طی سال های گذشته، علاوه بر مسوولیت های اجرایی و فعالیت به عنوان یکی از اعضای اصلی تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجام جراحی های دشواری مانند جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده را در کارنامه علمی خود دارد، در ادامه به افتخارات دانشگاه علوم پزشکی شیراز اشاره کرد و افزود: این افتخارات، تنها در اثر تلاش یک فرد به دست نیامده و همه مجموعه دانشگاه، در آن سهیم هستند؛ موفقیت، تنها با اتحاد و همدلی مجموعه حاصل می شود، اما هدف دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همان درمان، تحقیق، آموزش و خدمت به مردم است .

تاکید بر پرهیز از قطب بندی ها برای سرعت بخشیدن به روند خدمت

بهادر در بخش دیگری از صحبت های خود، مرز انسان دینی و انسان جاهلیت را اندک برشمرد و گفت: این تفاوت ها، منحصر به زمان صدر اسلام و دوره پیامبر گرامی اسلام، نبوده و هر فردی، در هر زمانی، می تواند در چنین مسیری قرار گیرد، قطب بندی ها به شهری و روستایی، قومیت ها، جناح چپ و راست و موارد مشابه، تنها دامن زدن به جاهلیت است و به روند توسعه آموزش و درمان و خدمت، لطمه می زند .

دعوت به رعایت دقت و درستی در خدمت

او طرح موضوعاتی خارج از محدوده رسالت های دانشگاه را نوعی سم مهلک برای دانشگاه دانست و تاکید کرد: همه ما به عنوان مسلمان و ایرانی، باید دست در دست یکدیگر، انسجام خود را حفظ کرده و مانع از این خدشه ها شویم؛ از تمامی مجموعه دانشگاه نیز، از جمله همکارانی که در دورافتاده ترین روستاهای استان خدمت می کنند تا دیگر خدمات و مناصب، می خواهم که کار خود را به دقت و درستی انجام دهند و نگاهشان به خدمت باشد و نه شخص، چرا که باید برای اعتلای دانشگاه کار کنیم .

بهادر، با اشاره به پیشینه استان فارس که خاکی پهناور از مجموعه کشور را شامل می شده است، این دانشگاه را نه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بلکه "دانشگاه استان فارس" خواند که باید برای آبادانی ایران پهناور، خدمت کند و یادآور شد: نباید مجموعه خدمات خود را کوچک کنیم؛ به ویژه اکنون که دشمنی ها از خارج از مرزها، طرح عظیم تحول نظام سلامت را در مرحله دشواری قرار داده و امید است با استعانت از خدواند، ما نیز با همدلی و انسجام، در مسیر تعالی خدمت گام برداریم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: