• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آئين معارفه شهردار شيراز برگزار شد

طي آئيني حيدراسكندرپور به‌عنوان شهردار جديد شيراز معرفي شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، طي آئيني كه عصر سه‌شنبه 16 آبان و با حضور بيش از 1500 نفر از مسئولان، مديران و مردم، حيدر اسكندرپور به عنوان شهردار جديد شيراز معرفي شد.

رئيس شوراي اسلامي شهر شيراز در اين آئين گفت: شهراري‌ها از مهمترين مجموعه‌هاي خدمات رساني در شهرها محسوب مي‌شوند كه اساسي‌ترين وظيفه اين مجموعه ارائه خدماتي مطلوب و شايسته به مردم است.

سيد احمدرضا دستغيب با بيان اينكه رويكرد شوراي پنجم شيراز، مردم محور و توجه به فرهنگ، آداب و رسوم مردم است، گفت: حفظ باغ‌ها، توجه به سومين حرم اهل‌بيت(ع)، توجه به شيراز به‌عنوان پايتخت فرهنگي ايران و ايجاد شهري سبز، پاك و ايمن است.

وي تاكيد كرد كه شوراي اسلامي شهر شيراز هيچ دخالتي در عزل و نصب مديران و مسئولان شهرداري نخواهد داشت اما براساس قانون به تكليف نظارتي خود بر عملكرد شهردار و مجموعه‌ي شهرداري عمل مي‌كند.

دستغيب امانت داري و پاك‌دستي را مهمترين شاخصه‌هاي مسئولان دانست و گفت: شوراي پنجم در نظارت بر عملكردها تعارفي با هيچ كس نداشته و ندارد و اگر حتي بويي از فساد و مشكل به مشامش برسد، براساس قانون و در حدود اختيارات قانوني برخورد خواهد كرد.

رئيس شوراي اسلامي شهر شيراز با بيان اينكه اين شهر نتوانست از توان مديريتي معافيان به‌عنوان شهردار بهره‌مند شود، اسكندرپور را مديري با تجربه، باهوش و آشنا به شهر شيراز و اخلاق‌مدار توصيف كرد.

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين مراسم گفت: خرسنديم كه بلاخره تابوي معرفي شهردار جديد شيراز شكست و اين رويداد قفل شده ختم به خير شد.

علي اكبري با اشاره به توانمندي‌ها و داشته‌هاي شهر شيراز و استان فارس در ابعاد مختلف فرهنگي، مذهبي، تاريخي و طبيعي، لزوم توجه به همه‌ي اين ابعاد را يادآور شد.

وي با بيان اينكه مردم حرف خود را پاي صندوق‌هاي راي زده‌ و به ليست اميد و امضاي پاي ليست اميد اعتماد كرده‌اند، گفت: امروز ما بايد به اعتماد مردم پاسخي مناسب داده و حافظ امانتي باشيم كه به ما سپرده‌اند و در قبال آن پاسخگو هم باشيم.

اكبري با بيان اينكه نمي‌توان چشم اميد به منابع دولتي داشت، لزوم بهره‌مندي از توان بخش خصوصي و سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي و خارجي براي اجراي طرح‌هاي مختلف و رونق اقتصادي تاكيد كرد.

او با تصريح اينكه از بيكاري، نظام بانكي، مسائل اقتصادي و ... به‌‌عنوان چالش‌هاي بزرگ امروز ياد مي‌شود، شرايط كنوني دولت را شرايطي سخت توصيف و با اشاره به تيتر اخير روزنامه كيهان خاطرنشان كرد كه تا زمانيكه چنين رفتارهايي وجود داشته باشد، سرمايه‌گذار انگيزه‌اي براي حضور و سرمايه‌گذاري در كشور نخواهد داشت.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس در اين مراسم حيدر اسكندرپور رسما به‌عنوان شهردار شيراز معرفي شد.

حكم اسكندرپور يكشنبه توسط سيد محمدعلي افشاني،‌ معاون عمراني وزير كشور در تهران به وي اعطاء شده بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: