• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

بايد به شيراز نگاه منطقه‌اي و بين‌المللي داشت/
ساخت سد تنگ سرخ از سرگرفته شود

استاندار فارس با اشاره به اينكه نگاه به شهر ابتدا بايد مكاني آرامش‌بخش براي ساكنانش باشد، تاكيد كرد كه نگاه به شيراز به واسطه‌ي داشته‌هايش علاوه بر شهري آرامش بخش براي ساكنان آن، بايد نگاهي منطقه‌اي و بين‌المللي باشد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، اسماعيل تبادار عصر سه‌شنبه 16 آبان در مراسم معارفه شهردار جديد شيراز گفت: نگاه به شهر تنها به برج و بارو و پل و زيرگذر و ... نيست، همه جست و جوگر شهري سالم با محيطي دلپذير و نشاط آفرين در ابعاد فرهنگي، اجتماعي و اخلاقي هستند كه زمينه‌ساز محيطي براي زندگي سالم باشد.

وي با بيان اينكه همه شهري را مناسب مي‌دانند كه محيطي آرام و زيستي سالم براي شهروندان ساكن در آن به همراه داشته باشد، گفت: البته ايجاد چنين شهري با داشتن برج و بارو و پل و زيرگذر منافاتي ندارد، اما در كنار آن بايد به اين توجه داشت كه محيط شهر بايد آرامش دهنده باشد.

تبادار با طرح اين سئوال كه آيا شيراز واجد چنين مشخصه‌اي است؟ بر لزوم داشتن نگاه منطقه‌اي و بين‌المللي به شيراز در كنار ايجاد شهري آرامش بخش براي ساكنانش تاكيد كرد و گفت: هر روز شمار زيادي براي گردش، زيارت، درمان و ... به شيراز سفر مي‌كنند؛ بنابراين بايد نگاهي منطقه‌اي به شيراز داشت.

وي پرداختن به پرآوازه بودن فارس و شيراز را كافي ندانست و تاكيد كرد كه تنها با افتخار به اينكه فارس و شيراز پرآوازه است، كفايت نمي‌كند؛ همه شيراز را به‌عنوان شهر گل و بلبل مي‌شناسند اما آيا هنگام ورود به شيراز در فرودگاه، ترمينال برون‌شهري يا ايستگاه راه‌آهن، اين آوازه براي افراد تداعي مي‌شود؟

استاندار فارس داشتن نگاهي كلان‌نگر به شيراز را يك ضرورت دانست و گفت: سال آينده در اين شهر شاهد بهره‌برداري از بزرگترين و مدرن‌ترين تصيفه‌خانه فاضلاب خواهيم بود كه آب بعد از تصفيه‌ي در آن جز شرب، در تمام ابعاد قابل استفاده خواهد بود.

وي كه اين موضوع را در پاسخ به انتقاد يكي از نمايندگان در خصوص بوي نامطبوع فاضلاب در شرق شيراز مي‌گفت، در پاسخ به انتقاد يكي ديگر از نمايندگان شيراز در خصوص توسعه حافظيه، به تلاش براي ساخت موزه‌ي مشاهير اشاره داشت و گفت: بايد با اين مسائل همسايگي ايجاد كرده و بر مبناي وسع خود در مسير حل مشكلات اين طرح‌ها و اجرا و تكميل آنها تلاش كنيم.

استاندار فارس همچنين از اصحاب فرهنگ خواست كه دلايل اينكه شيراز علي‌رغم تمام داشته‌هايش نامي در ميان 28 شهر خلاق ادبي جهان ندارد را روشن كرده و اطلاع‌رساني كنند.

تبادار با تصريح اينكه بايد نگاه تازه‌تري به رفتار و عملكرد دروني شيراز داشت، گفت: اخيرا مشكل سد تنگ سرخ را با آقاي كلانتري مطرح كرده و متعهد شده‌ام كه اين سد كاركردي جز تامين آب مورد نياز باغ‌هاي قصردشت، جاري كردن هميشگي آب در رودخانه خشك و تامين آب درياچه مهارلو نخواهد داشت.

استاندار فارس با اشاره به موافقت رئيس سازمان محيط زيست با اجراي اين پروژه مشروط به انجام تعهدات، از شهرداري و سازمان آب منطقه‌‌اي فارس خواست كه كار خود در سد تنگ سرخ را دنبال كرده و ادامه دهند.

تبادار همچنين به‌عنوان اولين درخواست خود از شهردار جديد شيراز، لزوم تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام عمراني اين شهر را يادآور شد و گفت: نكات زيادي را مد نظر دارم كه در جلسه‌ي خصوصي با اعضاي شوراي شهر و شهردار شيراز مطرح خواهم كرد.

او با تاكيد بر لزوم توجه به تكريم ارباب‌رجوع در عمل، گفت: تلاش مي‌كنيم كه رفاه عمومي مردم سرلوحه‌ي كار در تمام بخش‌ها باشد.

استاندار فارس با بيان اينكه شيراز مجال بزرگي براي دعوت از سرمايه‌گذاران محسوب مي‌شود، كارآفريني، ايجاد اشتغال، رونق سرمايه‌گذاري و اقتصاد و ... را ضرورت‌هاي اصلي حال حاضر برشمرد.

تبادار در بخشي از سخنان خود از علي‌رضا پاك‌فطرت شهردار پيشين و اعضاي شوراي چهارم شهر شيراز نيز قدرداني و از پاك‌فطرت به نيكي ياد كرد و اسكندرپور را نيز مديري توانمند دانست كه كاركردهاي برجسته‌اي را در مسئوليت‌هاي گذشته خود داشته و حضورش در شهرداري زمينه‌ساز كاركرد جديد در مولفه‌هاي شهري است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: