• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-2473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پارسايي تاكيد كرد:

توجه به تمام داشته‌هاي شيراز بدون افراط و تفريط

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي بر لزوم توجه بيشتر به بعد و قابليت‌هاي فرهنگي شيراز و لزوم داشتن نگاهي همه‌جانبه به تمام داشته‌هاي اين شهر بدون افراط و تفريط تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، بهرام پارسايي عصر سه‌شنبه 16 آبان در مراسم معارفه شهردار جديد شيراز، ضمن قدرداني از تلاش‌هاي پاك‌فطرت شهردار پيشين و شوراي چهارم شيراز، گفت: ما از بسياري قابليت‌هاي شيراز در ابعاد گردشگري، ادبي، فرهنگي، پزشكي و ... غافل مانده‌ايم.

او با اشاره به سفر مقام معظم رهبري و نگاه همه‌جانبه معظم‌له به داشته‌هاي شيراز، گفت: دغدغه‌ي من افراط و تفريط حتي در مسائل فرهنگي و اجتماعي است.

پارسايي با يادآوري اينكه در دوران عضويتش در شوراي شهر شيراز 2 پيشنهاد ارائه داد كه مورد توجه قرار نگرفت، استفاده‌ي شهردار از مشاوران خارجي را به‌عنوان اولين پيشنهاد خود مطرح و اضافه كرد: شيراز نيازمند توجه به توسعه داشته‌هاي فرهنگي و اجتماعي اين شهر دارد؛ همانگونه كه حضور مربيان و مشاوران خارجي در تيم‌هاي ورزشي زمينه‌ساز تحول بوده است، استفاه از مشاوران خارجي در شهرداري هم مي‌تواند در استفاده از تجارب ديگر كشورها تاثيرگذار باشد.

او در ادامه، سومين حرم اهل‌بيت(ع) بودن شيراز را يك ويژگي خاص و بسيار مهم برشمرد و در عين‌حال گفت: من احساس مي‌كنم در زمينه‌هايي دچار افراط و تفريط شده‌ايم؛ شيراز پايتخت فرهنگي ايران است، اما دريغ از يك تابلو كه اين ويژگي را معرفي كند؛ شيراز به‌عنوان شهر علم و ادب هم شناخته مي‌شود، اما هيچ اقدامي براي نشان دادن اين وجه انجام نداده‌ايم.

پارسايي افراط در نشان دادن بعد مذهبي شهر شيراز و تفريط در نشان دادن ساير ابعاد را مورد انتقاد قرار داد و گفت: اين افراط و تفريط مورد پذيرش افكار عمومي هم نيست؛ فرهنگ با مسائل ديني ما گره خورده است نبايد با افراط و تفريط واكنش‌هاي مردمي را ايجاد كنيم.

وي با اشاره به اينكه براي نام‌گذاري روزي به نام كورش در تقويم و ثبت رسمي آن تلاش و همراهي خواهد كرد، گفت: چرا شيراز نبايد علي‌رغم داشتن سعدي و حافظ، جايگاهي بين شهرهاي خلاق ادبي جهان داشته باشد؟ اين بي‌عرضگي ما مسئولان را نشان مي‌دهد كه نتوانستيم از فرصت‌هايمان به‌خوبي استفاده كنيم.

نماينده مردم شيراز در مجلس با تاكيد براينكه اعضاي شوراي شهر بايد پاسخگوي اعتمادي كه مردم به آنان كرده‌اند باشند، گفت: در حوزه‌ي پزشكي نيز شيراز داراي توانمندي‌هايي است كه اميدواريم با حضور سرپرست جديد دانشگاه علوم پزشكي و همراهي شورا و شهرداري شاهد بروز بيشتر اين توانمندي‌ها باشيم. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: