• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-2080-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

تخريب ديگران با هدف گرفتن پست انساني نيست

مدیر کل آموزش و پرورش فارس اعتقاد دارد كه تخريب افراد با هدف گرفتن پست و دست‌يابي به مقام انساني نيست و بايد از خود پرسيد كساني كه حاضر به انجام چنين اقدامي هستند، زماني كه به قدرت برسند چه خواهند كرد؟

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس حمیدرضا آذری چهارشنبه 17 آبان در جمع كاركنان آموزش و پرورش فارس، گفت: متاسفانه در فضایی مجازی عده ای به جای اینکه به درستی از این فضا برای انتقاد صحیح و بیان حرفهای علمی و منطقی استفاده کنند؛ کارهایی انجام می‌دهندکه اصلا با روح انسانیت و تعالیم دینی سازگاری ندارد .

او با تصريح اينكه هیچ کس با انتقاد مخالف نیست گفت: مگر می شود انتقاد نباشد، ما باید انتقاد کنیم، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی؛ اما اینکه دست به تخریب، افترا و تهمت در فضایی بزنیم که نه فقط در ایران بلکه کل جهان قابل دسترس است، كار درستي نيست.

آذري با تاکید بر اینکه قدرتی خوب و لذت بخش است که بشود از طریق آن مشکل یک نفر را رفع یا گره کاری را باز کرد، گفت:  نگذاریم روح نا امیدی در سازماني فرهنگي و در ميان فرهنگيان شكل گيرد؛ قدرت خوب است اما وقتی که بشود با آن کار مثبتی انجام داد؛ به قول مولوی قدرت مثل طناب است، می شود با آن به معراج يا ته چاه رفت.

او اضافه كرد: کسانی که این کار را می کنند شاید از روش و منش ما سوء استفاده می کنند ، به همین دلیل گفتم شاید اینها بخواهند ادامه دهند و چیزهایی بنویسند که تهمت بزنند به دوستان ما به همین دلیل از تهران دستور داده شد که ظرف 15 روز باید تمام ریشه اینها کشف بشود و البته تاحدودی کشف هم شده است .

آذري گفت: بخشی از اين اقدامات توسط كساني انجام شده كه آموزش و پرورشي هم نيستند، كساني هستند كه حالت دلال و واسطه دارند و چيزي گرفته‌اند تا اين مطالب را منتشر كنند.

او با تصريح اينكه طي روزهاي آينده همه اين مطالب بررسي و افرادي كه قصد زدن تهمت دارند مشخص خواهند شد، گفت: اين افراد را به فرهنگيان معرفي مي‌كنيم و قطعا بايد بگويند چه كساني آنان را وادار به وارد كردن تهمت به آموزش و پرورش كرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خطاب به همکاران خود گفت: من خواهش می‌کنم انتقاد بکنید هیچ اشکالی ندارد بعضی ها انتقاد دارند انتقادشان هم درست است اینها خوب است و درست هم هست، البته بر مجموعه مدیریت ما هم ممکن است بخشی انتقاد وارد باشد ولی انتقادی که برای اصلاح امور باشد .

وی افزود: با شرایطی که امروز در دنیا ، خاورمیانه، لبنان و عربستان وهمچنین شرایط اقتصادی کشور هست وکشوردر شرایط بسیار خاص و سختی به سر می برد امیدوارم هوشمندی خاصی باعث بشود که نگذاریم در ایران با این چالشهای جدی داخلی و خارجی که وجود دارد خدای نکرده به علت بی تدبیری و بی خردی ، با چالشهایی مواجه بشویم که حل آن مشکل باشد .

آذری یادآور شد: همین قدر که بعضی دوست دارند ماها نباشیم همینقدر خود ما خوشحال می شویم که برویم و این یک واقعیتی است  که عقل سیاسی، اجتماعی واقتصادی اقتضا می کند که در این شرایط بسیار سخت انسان مسئولیت را رها کند اما خوب این درست هم نیست که ما همیشه به دنبال شرایط خودمان باشیم و خودمان را راحت کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:اگرکسی به مشکلات اداره کل آگاه باشد این کاراصلا لذتی ندارد چرا که مشکلات هست اما درست هم نیست که دراین شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی و شرایط استان، ما بیاییم خودمان را راحت کنیم سریع برویم

وی با اشاره به اینکه هرکسی در فکر این باشد که بعد از خودش کارها خراب بشود؛ مسلمان که هیچ ،انسان هم نیست گفت:اینکه من شرایط را جوری کنم که بقیه قدر مرا بدانند کجایش انسانیت است، انسانیت آن است که  کاری کنیم که هر کس یک آجری گذاشت انسان بعدی بیاید و آجر دیگر را روی آن بگذارد

وی گفت: به همین دلیل خودم علاقه مند بودم که دیگر این مسؤولیت را نداشته باشم واقعا همین است و خودم به تهران گفتم ولی خوب خودشان می گویند شرایط به گونه ای است که باید مدیریت فعلا با قاطعیت ادامه پیدا کند .

آذری افزود:  حتی من اصرار داشتم که به این دلائل؛ گفتند نه شورای معاونین وزارتخانه این تصمیم را گرفته و خود وزیر محترم نیز تلفنی به من فرمودند با توجه به شناختی که از خود من دارند با قاطعیت باید استان فارس ادامه پیدا کند اداره و مدیریت شود.لذا از دوستان خواهش میکنم با این مشکلاتی که وجود دارد کمک کنید

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: من نمی خواهم مشکلات اقتصادی دولت را به شما بگویم آنهایی که امروز دلشان به حال منافع ملی نمی سوزد و هر روز به دنبال این هستند که یک چالشی ایجاد بشود اینها سر سوزنی به منافع ملی مملکت اعتقادی ندارند.

وی گفت: باید تلاش کنیم تا دولت از این مشکلات اجتماعی و از این مسائلی که هر روز مطرح می شود رهایی یابد و کاری نکنیم که چالشی جدید در جامعه ایجاد بشود ، هیچ کس با چالش های عجیب بین المللی موافق نیست مردم مشکلات اجتماعی دارند مشکلات اقتصادی دارند .

آذری خواستار همراهي و همدلي همه براي بررسي راهكارهاي رفع مشكلاتي نظير بيكاري شد و بر لزوم ممانعت از تضعيف پايه‌هاي سيستم تاكيد كرد.

او با تاكيد براينكه اگر کسی درست فکر کند بهتر است پست را رها کند؛ گفت: انسان دلش نمی آید در شرایطی کار را رها کند که یکدفعه موجی بیاید و تجربه سال‌های قبل تكرار شود؛ انشاء الله هر موقع شرایط مساعد شد مطمئن باشید هیچکس خندان تر از من برای رفتنم نخواهد بود .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: باید تا هستیم و شرایط اینگونه است با هم باشیم و نگذاریم ادارات  و رؤسای ادارات ما احساس ضعف کنند و کارها  پیش نرودهمچنین از همکاری همه دوستان عزیز تشکر می کنم و می دانم که اگر بدنه اداره کل با ما نباشند و کار نکنند ما نمی توانیم موفق شویم به همین دلیل ما هرچه داریم همین کارشناسانمان هستند، همین سرمایه های نیروی انسانی که با ما همکاری می کنند .

آذری با تاکید بر اینکه آموزه‌هاي برجاي مانده از بزرگان و ائمه‌ دين اسلام لازمه زندگی اجتماعی است، گفت: متاسفانه باید قبول کنیم در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم كه فضای سالم اخلاقی، انسانی و دینی کم رنگ شده است؛ از سال دهم هجری تا سال 60 هجری و شهادت حضرت امام حسین (ع) تنها 50 سال گذشت، اما چقدر ارزش‌ها عوض و جامعه دگرگون شد، آنقدر که باطل بجای حق نشست و همه گیج شده بودند که چه کسی درست می گوید. لذا  ما نباید بگذاریم این اتفاق در جامعه ما رخ دهد و همه موظّفند در سالم سازی جامعه کمک کنند و هیچ چیز مهمتر از سالم سازی یک جامعه نیست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: