• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

پارک‌هاي علم و فناوری از موثرترین زمینه‌های رونق اقتصادی

استاندار فارس با بيان اينكه تجلي اقتصاد مقاومتي در پارك علم و فناوري است و  مديران  دستگاه هاي اجرايي بايد از شركت هاي فعال در پارك علم وفناوري حمايت كنند، گفت: اقتصادمقاومتی در فعالیت های پارک علم و فناوری تجلی یافته است و همه مولفه های آن در این مراکز جمع شده است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، اسماعيل تبادار در جلسه ديدار با مديران شركت‌هاي فعال در پارك علم و فناوري فارس با اشاره به استقرار بيش از 240 شركت در پارك علم و فناوري فارس گفت: دانشگاه هاي استان علم ودانش مورد نياز اين مراكز و شركت هاي دانش بنيان را فراهم مي كنند و در اين شركت ها نخبگان دانشگاهي، ايده ها را به محصول و ثروت تبديل مي كنند .

نماينده عالي دولت در استان فارس ،  ضمن تقدير از تلاش هاي صورت گرفته به منظور ارتقاي سطح پارك علم و فناوري استان فارس با بيان اين كه با وجود 160 مركز دانشگاهي در استان انتظارات از اين مجموعه بالاتر از شرايط فعلي است، گفت: دو دانشگاه برجسته شيراز و علوم پزشكي شيراز كه هر كدام داراي حدود يك هزار استاد برجسته ملي و بين المللي هستند، گواهي بر وجود ظرفيت هاي بسيار بالاي علمي و پژوهشي در استان فارس است كه بايد مورد توجه و استفاده پارك هاي علم و فناوري قرار گيرند .

تبادار خاطر نشان كرد:در زمينه مشاركت عمومي آحاد مردم در كارآفريني و رونق اقتصادي به عنوان يكي از مولفه هاي اقتصادمقاومتي، پارك علم و فناوري نماد حضور واقعي نخبگان در عرصه اقتصادي است .

وي افزود: يكي ديگر از مشخصه هاي اقتصادمقاومتي، دانش بنيان بودن فعاليت هاي اقتصادي است كه در اين زمينه نيز شركت هاي فعال در پارك علم و فناوري به ويژه شركت هاي دانش بنيان، داراي اين خصوصيت هستند .

تبادار نگاه به درون و توجه به صادرات خدمات فناورانه بر اساس دانش روز دنيا را از ديگر مشخصه هاي اقتصاد مقاومتي برشمرد و ادامه داد: پارك هاي علم و فناوري به ويژه شركت هاي دانش بنيان، در اين زمينه نيز جايگاه منحصر به فردي را به خود اختصاص داده اند .

وي با بيان اين كه استفاده از ظرفيت هاي منطقه ويژه اقتصادي شيراز به منظور صادرات محصولات شركت هاي مستقر در پارك علم و فناوري بايد در دستور كار مديران اين مجموعه باشد، تاكيد كرد: در زمينه صادرات، بايد ابتدا نام و منافع ملي ايران مورد تاكيد قرار گيرد و سپس به سود و بهره مندي اقتصادي مجموعه هاي فعال در صادرات توجه كنيم .

استاندار فارس با اشاره به بازديد خود از نمايشگاه محصولات و دستاورد هاي تعدادي از شركت هاي مستقر در پارك علم و فناروري استان، ادامه داد: اين دستاوردها دلالت بر وجود دانشگاه ها، مخترعان و پژوهشگراني دارد كه در اين استان مشغول به فعاليت هستند .

  تبادار با تاكيد براينكه توجه  به نوآوري  لازمه فعاليت و موفقيت شركت هاي دانش بنيان است ، تصريح كرد: فعالان اين عرصه نبايد به دانش و علم خود در اين مقطع بسنده كنند و بايد همواره در پي استفاده از آخرين دستاوردهاي تكنولوژي و علم توام با عمل در حوزه فعاليت خود باشند تا به اين ترتيب بتوانند رقباي خود را پشت سر گذاشته و بازار مناسبي را براي محصولات و خدمات خود به دست آورند .

نماينده عالي دولت در استان فارس با بيان اينكه  شركت هاي فعال در پارك علم و فناوري بايد در زمينه بازاريابي مورد حمايت قرار گيرند گفت :  با برقراري ارتباط مطلوب و كارشناسي شده ميان اين شركت ها و موسسات حرفه اي و موفق بازاريابي، زمينه به دست آوردن بازار براي اين شركت ها فراهم شود .

استاندار فارس خواستار توجه جدي مديران دستگاه هاي اجرايي استان به موضوع حمايت از محصولات و خدمات توليد شده توسط شركت هاي دانش بنيان در استان شد و اظهار داشت: بايد با گفتار و كردارمان به جوانان پويا و خلاق خود انگيزه بدهيم و از ثمره تلاش آنان بهره بگيريم .

تبادار با اشاره به اين كه پارك علم و فناوري به عنوان يكي از موثرترين مراكز در زمينه رونق اقتصادي و كارآفريني است وبخش زيادي از كارآفريني را در فعاليت هاي پارك علم و فناوري مي بينم افزود: انتظار دارم شعبه ها و نمايندگي هاي اين مركز در ساير شهرستان هاي استان فارس نيز ايجاد شده و گسترش يابد، و مورد توجه جدي قرار داشته باشد .

استاندار فارس خواستار توجه شركت هاي فعال در پارك علم و فناوري استان به بحران هاي جدي فارس به ويژه در حوزه آب شد و تصريح كرد: اميدواريم در سايه اين توجه و تلاش شركت هاي دانش بنيان آينده بهتري در انتظار استان فارس باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: