• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

صلح و سازش پرونده قتل بعد از 6سال در شیراز

رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت: با تلاش مقامات قضایی، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف و همکاری بزرگان و معتمدان محلي و اولياء دم، پرونده قتلی که6 سال قبل درشیراز حادث شده بود، به سازش ختم شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي دادگستري فارس حجت‌الاسلام سيدعبدالمهدي موسوي گفت: حدود 6 سال قبل به دنبال تصادف 2 خودرو در شيراز، سرنشينان خودروها با يكديگر درگير شده و يكي از طرفين دعوا كشته شد.

او با اشاره به اينكه پرونده مربوط به اين حادثه در شعبه اول دادگاه کیفری استان فارس مطرح و بعد از رسيدگي قانوني منجر به صدور حكم قصاص شد، گفت: با توجه به شرايط وقوع قتل غيرعمد، تلاش بي‌وقفه‌اي در دستور كار اعضاي شوراي حل اختلاف فارس قرار گرفت.

موسوي با اشاره به برگزاري جلسات متعدد صلح و سازش با خانواده مقتول، گفت: اين پرونده در نهايت با رضايت خانواده مقتول، به سازش منتهي شد.

رئيس شوراهاي حل اختلاف استان فارس با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی اين شوراها است، از اقدام انسان‌دوستانه خانواده مقتول در پرونده مذكور قدرداني و اين اقدام را اعطاء حيات انساني به قاتل نادم و زمينه ساز گسترش صلح و سازش ارزيابي كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: