• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-2280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

سايه‌سار فرهنگ در فارس بايد گسترده باشد

استاندار فارس خواستار گستردگی و نگاه جامع نگر در مدیریت فرهنگی استان شد و گفت: سایه سار فرهنگ باید گسترده باشد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومی حوزه هنری فارس، اسماعيل تبادار در ديدار با رئيس و معاونان حوزه‌ي هنري انقلاب اسلامي استان فارس با اشاره به اهمیت فرهنگ در توسعه همه جانبه استان فارس افزود: فرهنگ و مدیریت فرهنگی و هنری نیاز به نگاهی نرم افزاری، مدبرانه، دلسوزانه و جامع نگر دارد .

وی با اشاره به کارکردهای برخی ادارات و سازمان فرهنگی استان گفت: باید سایه سار گسترده دستگاه فرهنگی پهنه‌ی پهناور استان را پوشش دهد و این وضعیتی است که باید به آن برسیم .

استاندار فارس افزود: متاسفانه برخی دستگاه ها چنان درگیر کارهای اجرائی کوچک شده اند که در واقع به نهالی تازه رسته می‌مانند نه درخت تناوری که استان را پوشش دهند .

وی با اشاره به پیشینه و داشته های فرهنگی استان فارس گفت: فارس شان و منزلت والایی دارد و موقعیت فرهنگی استان در سطح کشور ممتاز است و همین منزلت باعث می شود که توقع داشته باشیم جایگاه فرهنگ و هنر و ادب در این استان باید بسیار والاتر باشد .

تبادار با اشاره به وضعیت سینماهای فارس گفت: در ساخت و سازهایی که تحت این عنوان انجام مي‌شود، فرهنگ باید در اولویت باشد و ما نیز حمایت می‌کنیم چرا که نگاه من به سینماداری و سینما سازی نگاهی فرهنگی است .

استاندار فارس با اشاره به اهمیت مبحث پیوست فرهنگی در برنامه ریزی ها تصریح کرد: امیدوارم بزودی شاهد باشیم که هر ساخت و ساز و فعالیت  عمرانی دارای پیوست فرهنگی مناسب باشد .

نباید هنرمندان را به تماشاگران فرهنگ و هنر تبدیل کرد

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس توجه به هنر و هنرمندان را از جمله راهبردهای اساسی توسعه در استانی با مختصات فارس دانست و گفت: نگاه متوازن، سنجیده و کاربردی نسبت به توان هنرمندان فارس بی شک آورده های زیادی برای استان و کشور در پی خواهد داشت .

محمد كرم‌اللهي هنرمندان فارس را عناصری تاثیرگذار و پرتوان دانست که قابلیت حرکت کردن و به حرکت درآوردن استان را دارند و گفت: هنرمندان استان را نباید به تماشاگران فرهنگ و ادب هنر تبدیل کرد

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس افزود: این عزیزان ستون های اصلی فرهنگ و هنر کشورند. شایسته نیست مشارکت هنرمندان در تولید آثار ،مدیریت  فرهنگی و هدایت جریان های ادب و هنر به حداقل تنزل پیدا کند .

وی وضعیت سالن های سینما در استان فارس را نامطلوب خواند و گفت: وضعیت فعلی وضعیتی مطلوب نیست شایسته نیست از 13000 صندلی پیش از انقلاب اسلامی به 4000صندلی برسیم و برنامه ای جامع برای حل این معضل نداشته باشیم .

کرم اللهی با اشاره به تجربه سایر استان ها در همکاری نهادهای مختلف و ورود مدیران دستگاه های شهری و استان به بحث ساخت سینما و اماکن فرهنگی گفت: نباید از یک دستگاه توقع حل همه مشکلات را داشت، حوزه هنری اداره کننده سینماهاست نه سازنده سالن و امیدواریم تدابیر شما دوره روشن تعالی سینما را در فارس رقم بزند.

  وی با اشاره به توانمندی هنرمندان فارس و موفقیت های ملی و بین المللی آنان گفت: ایجاد راهکار مناسب برای همفکری و مشورت نخبگان فرهنگی و هنری استان می تواند بسیار کارگشا باشد .

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: دستگاه های فرهنگی استان در کنار یکدیگر می‌توانند ضمن توجه و حمایت از تولید آثار هنری و ادبی معضلات اساسی هنرمندان را مرتفع و ظرفیت آنان را به سمت رشد و توسعه استان سوق دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: