• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

قائم مقام وزیر بهداشت:

جناح‌بندي سياسي در وزارت بهداشت نقش زيادي ندارد

قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تاكيد دارد كه جناح‌بندي‌هاي متداول سياسي در اين وزارتخانه و به‌كارگيري نيروهاي مديريتي نقش زيادي نداشته است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، ايرج حريرچي شنبه 20 آبان در مراسم تكريم و معارفه روساي سابق و جديد دانشگاه علوم پزشكي شيراز تاكيد كرد كه در ميان مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور افرادي از همه‌ي جناح‌هاي سياسي و با ديدگاه‌هاي مختلف حضور دارند.

او اعتقاد دارد كه اگر همدلي و همراهي و همزباني در اركان مختلف وجود داشته باشد، قطعا بسياري از مشكلات موجود رفع شده و مسير توسعه‌ در ابعاد مختلف هموار خواهد شد.

حريرچي با بيان اينكه ايمانيه ويژگي‌هاي خوب زيادي داشته و اقدامات زيادي در حوزه‌هاي آموزشي، اجرايي، درماني و بهداشتي انجام داده است، گفت: يكي از ويژگي‌هاي دكتر ايمانيه تعصب سازنده او در خصوص دانشگاه علوم پزشكي شيراز بوده است.

او گفت: علي‌رغم آنكه 2 پست معاونت بسيار مهم از طرف دكتر هاشمي به دكتر ايمانيه پيشنهاد شد، حاضر نشد از استان فارس و دانشگاه علوم پزشكي شيراز خارج شود؛ زمانيكه خودشان پيشنهاد دادند كه بعد از دوره‌ي طولاني تصدي رياست دانشگاه كنار بروند براي ما بسيار سخت بود اما مجبور بوديم آن را انجام دهيم.

حريرچي يادآور شد كه ايمانيه هم‌اينك مشاور وزير در امور دانشگاه‌ها، عضو هيئت امناي دانشگاه علوم پزشكي شيراز و عضو شورای معاونان است، گفت: قطعا در مديريت دانشگاه دكتر ايمانيه به دكتر بهادر كمك خواهد كرد.

وي با اشاره به وضعيت مالي نه‌چندان مطلوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و با تاكيد براينكه نمي‌خواهد اصطلاح بحراني را براي اين وضعيت به‌كار ببرد، ميزان مطالبات از بيمه‌ها را .... اعلام و اضافه كرد: پرداخت كارانه در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور حدود 16 ماه عقب است.

قائم مقام وزير بهداشت، در خصوص انتخاب جانشين رييس دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: افراد مختلف را بررسي و با گزينه‌هايي مصاحبه كرديم و در نهايت به دكتر بهادر رسيديم.

او تاكيد كرد كه در تمام دانشگاه‌ها، مسئوليت مديريت ابتدا به شكل سرپرستي واگذار مي‌شود، گفت: پيشنهاد بايد به شوراي عالي انقلاب فرهنگي رفته و تصويب و ابلاغ شود؛ روال كار هميشه به همين شيوه بوده است.

حريرچي معتقد است كه در مواجهه با دانشگاه علوم پزشكي شيراز صادقانه كار شده و گروه‌هاي فشار تاثيري در روند نداشته است، گفت: همیشه یک عده‌ای هستند که در چنين ايامي حرف‌هایی را بزنند.

او با اشاره به سوابق دكتر بهادر، او را يكي از نيروهاي توانمند در ابعاد علمي و اجرايي دانست و با تاكيد براينكه دانشگاه علوم پزشكي شيراز بايد بيشتر به رتبه‌هاي بين‌المللي توجه داشته باشد، گفت: البته دانشگاه علوم پزشكي شيراز نبايد در رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي داخلي كشور به كمتر از رتبه‌هاي اول تا سوم رضايت بدهد.

حريرچي حفظ جايگاه كنوني اين دانشگاه و ارتقاء آن را نيازمند همراهي و تلاش همه‌جانبه‌ي دانشجويان، اعضاي هيئت علمي و تمام كاركنان اين دانشگاه دانست و گفت: همه بايد تعصب داشته باشند تا علوم پزشكي شيراز همواره در رتبه‌هاي بالا جاي داشته باشد.

قائم مقام وزير بهداشت با تصريح اينكه وي‌آي‌پي اين وزارتخانه و مسئولان آن، محرومان هستند، گفت: كاري نبايد انجام شود مگر آنكه نيازمندان در بهره‌مندي از آن اولويت داشته باشند.

او همچنين دانشگاه علوم پزشكي شيراز را بيش از هر زمان نيازمند ثبات و آرامش دانست و گفت: ما هيچ زماني باور نداشتيم كه اين دانشگاه از ثبات لازم برخوردار نيست و امروز با توجه به حضور گسترده گروه‌هاي مختلف در مراسم تكريم و معارفه روساي اين دانشگاه، اين تصور اثبات شد.

قائم مقام وزير بهداشت با تصريح اينكه اجراي طرح پزشك خانواده منحصر به فارس نبوده است، گفت: علاوه بر استان مازندران، هم‌اينك بالغ بر 55 درصد از مردم تحت پوشش الزامات پزشك خانواده هستند؛ 23 ميليون نفر از روستائيان به همراه ساكنان شهرهاي زير 50 هزار نفر و بخشي از شهرهاي بالاي زير 100 هزار نفر و زير 200 هزار نفر جمعيت، تحت پوشش اين طرح قرار دارند.

او با تاكيد براينكه براي بهبود و ساماندهي وضعيت بهداشت و درمان كشور هيچ راهي جز اجراي طرح پزشك خانواده نيست، گفت: در قانون بر اجراي نظام ارجاع تاكيد شده كه يكي از اركان آن پزشك خانواده است.

قائم مقام وزير بهداشت، همچنين گفت: 80 درصد از اعضاي هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز و 73 درصد از اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور تمام وقت هستند؛ البته در تركيب اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي شيراز و تبريز وضعيت بهتري دارند.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم با قدرداني از محمدهادي ايمانيه براي 12 سال مديريت بر دانشگاه علوم پزشكي شيراز، علي بهادر به‌عنوان سرپرست اين دانشگاه معرفي شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: