• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

اعلام آمادگی کره جنوبی برای سرمایه گذاری در شیراز

جمعي از متخصصان حوزه‌ي انرژي كره‌ جنوبي، با اعضاي شوراي اسلامي شهر شيراز ديدار و در خصوص سرمايه‌گذاري در اين كلانشهر گفت و گو كردند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي شوراي اسلامي شيراز، هيئتي متشكل از متخصصان حوزه‌ي انرژی از کشور کره جنوبی صبح شنبه 20 آبان در شيراز با رئیس، نائب رئیس و رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی اين شهر ديدار و پيرامون امكان سرمايه‌گذاري در بخش انرژي‌هاي نو و تجديدپذير تبادل نظر كردند.

رئیس شورای اسلامي شيراز در اين ديدار با بيان اينكه شیراز شهری تاریخی و کمتر صنعتی است، گفت: شيراز در ميان كلانشهرهاي كشور پاك‌ترين هوا را دارد.

سيد احمدرضا دستغيب با تاكيد براينكه هوای پاک و سابقه تاریخی شیراز باعث شده در سیاست‌ها به سمت صنایع پاک حرکت کنیم، توجه به انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر را از ضرورت‌های ايران برشمرد و گفت: شیراز در زمینه‌های بازیافت و انرژی‌های تجدید پذیر در کشور پیشتاز است.

وی خاطر نشان کرد: تولید انرژی در ایران تضمینی است و انرژي توليد شده توسط بخش خصوصي به صورت تضمینی خریداری می‌شود؛ اين موضوع زمينه‌ي سودآوری خوبی برای بخش خصوصی فراهم مي‌كند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اين تاكيد كه می‌خواهیم ضمن توسعه صنایع پاک، شيراز را زیبا نگه داریم، توجه به حفظ محیط زیست را از سیاست‌های اصلی شورای پنجم برشمرد و گفت: سرمایه گذاران خارجی می‌توانند از طریق مشارکت‌های بیع متقابل یا BOT با ضمانت بانک‌های ایرانی فرصت‌های خوبی را در استان فارس و شهر شیراز ایجاد کنند .

مدیر عامل شرکت دی اچ پی کره جنوبی نيز با تشریح توانمندی‌های این شركت در حوزه فناوری انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، گفت: دنیا از سیاست توسعه مراکز تولید انرژی پاک استقبال کرده و بسیاری از کشورها به فعالان در این عرصه امتیازات خاصی می‌دهند تا سرمایه گذاران خارجی را جذب کنند.

وی با بیان اینکه بر جام تأثیر زیادی در انتقال فناوری و سرمایه از کره جنوبی به ایران داشت، خاطر نشان کرد: بازار ایران بسیار پر ریسک و رفتار و قوانین بانکی یکی از عوامل مهم ریسک پذیر کردن سرمایه گذاری در ایران است.

براساس اين گزارش، ابراهیم صبوری نائب رئیس و سینا بنی‌زمانی رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شوراي اسلامي شيراز نيز به تشریح سیاست‌های تشویقی دولت ایران و شورای شهر شیراز در زمینه توسعه فناوری‌های تولید انرژی‌های پاک پرداختند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: