• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدير جهاد کشاورزی لامرد عنوان كرد:

كاشت گندم در 3 هزار هكتار اراضي كشاورزي لامرد

مدير جهادكشاورزي شهرستان لامرد با بيان اينكه 3100 هكتار از اراضي كشاورزي اين شهرستان به كشت گندم اختصاص مي‌يابد، گفت: كاشت گندم در اين شهرستان از اول آبان شروع شده و تا اواسط آذر ادامه دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدصادق فاني شنبه 20 آبان در يك نشست خبري گفت: سال گذشته 3 هزار و 50 هكتار در شهرستان لامرد به كشت گندم اختصاص داشت و امسال پيش‌بيني مي‌شود به بيش از 3 هزار و 100 هكتار برسد.

او يادآور شد كه كشاورزان لامردي ارقام سيروان، شيرودي، چمران 2 و شبرنگ را براي كشت استفاده مي‌كنند.

فاني با اشاره به استفاده از روش كشاورزي حفاظتي در هزار هكتار از اراضي كشاورزي لامرد، گفت: در این اراضی كاشت با استفاده از دستگاه کودکار بذرکار انجام مي‌شود.

او از توزيع 670 تن كودهاي فسفاته و ازته در اين شهرستان خبر داد و گفت: سال گذشته در شهرستان لامرد 9 هزار تن محصول گندم برداشت شد كه از اين  به شهرستان حمل و توزيع شده است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لامرد افزود: سال زراعی گذشته از اراضی زیرکشت رفته میزان 9000 تن محصول گندم برداشت و به عنوان گندم مازاد بر مصرف زارعین تحویل مراکز خرید شده بود.

او با يادآوري اينكه تاکنون 600 تن بذر گواهی شده به شهرستان لامرد اختصاص یافته است، از پرداخت کمک 63 میلیارد ریالی دولت به کشاورزان این شهرستان خبر داد و گفت: اين مبلغ با هدف اجراي طرح‌هاي آبياري نوين به شكل بلاعوض به كشاورزان پرداخت شده است.

فاني با اشاره به اينكه علاوه بر كمك 63 ميليارد ريالي دولت، كشاورزان نيز براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار، 12 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري كرده‌اند، گفت: از مرداد سال 95 تاکنون با استفاده از تسهیلات ذکر شده 910 هکتار طرح آبیاری نوین اجرايي شده است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: