• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-2380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

اختتاميه جشنواره شهود قدسي 2 در شيراز برگزار مي‌شود

دبير اجرايي جشنواره‌ي سراسري شهود قدسي 2 از برگزاري مراسم اختتاميه اين جشنواره در روز چهارشنبه 24 آبان در شيراز خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، ژيلا عليپوريان شنبه 20 آبان در جمع خبرنگاران گفت: دومين جشنواره تجسمي قرآن و هنر با عنوان شهود قدسي 2 به همت معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي فارس و همراهي سازمان فعاليت‌هاي قرآني دانشجويان ايران، در شيراز برگزار شد و اختتاميه‌ي آن چهارشنبه 24 آبان در مجتمع عدالت جهاددانشگاهي فارس برگزار مي‌شود.

او اضافه كرد: اين جشنواره‌ي تجسمي قرآن و هنر، در قالب طرح جامع هفت شهر شايستگي تدوين و توسط جهاددانشگاهي استان فارس اجرايي شده است.

علي‌پوريان با بيان اينكه فراخوان علاقه‌مندان براي شركت در اين جشنواره آذرماه 95 به شكل سراسري آغاز شد، گفت: نمايشگاه‌هايي از آثار برگزيده‌ي مرحله‌ي اول در رشته‌هاي نقاشي، عكس، گرافيك و خوشنويسي خرداد ماه امسال در 6 گالري برپا شد كه مورد استقبال علاقه‌مندان، صاحب‌نظران و منتقدان قرار گرفت.

وي آثار رسيده به دبيرخانه جشنواره، به لحاظ كمي و كيفي را مطلوب ارزيابي و اضافه كرد: این جشنواره با استقبال بسیار کم نظیر دانشجویان سراسر كشور روبرو شد به‌طوريكه 3 هزار و 593 اثر توسط دبيرخانه دريافت و در 2 مرحله داوري شد.

عليپوريان برگزاري این جشنواره را گامی مهم براي دستیابی به هنر ناب اسلامی و نیل به شیراز سومین حرم اهل بیت علیهم السلام دانست و گفت: از كل آثار دريافت شده 554 اثر مربوط به بخش نقاشي، 475 اثر مربوط به بخش خوشنويسي، يك هزار و 236 اثر مربوط به بخش عكس و يك هزار و 328 اثر مربوط به بخش گرافيك بود.

او با بيان اينكه مطلوبيت كيفي آثار، كار داوران را دشوار كرده بود، گفت: داوران علي‌رغم تمام دشواري‌ها، 34 اثر در بخش نقاشي، 36 اثر در بخش خوشنويسي، 32 اثر در بخش عكاسي و 94 اثر در بخش گرافيك را براي حضور در بخش نمايشگاهي پذيرفتند.

دبير اجرايي جشنواره سراسري دانشجويي قرآن و هنر(شهود قدسي2) يادآور شد: در مراسم اختتاميه، برگزيدگان رشته‌هاي مختلف اين دوره از جشنواره معرفي و از آنان تجليل مي‌شود.

به گزارش ايسنا، اختتاميه دومين جشنواره‌ي سراسري دانشجويي قرآن و هنر ساعت 15 روز 24 آبان در مجتمع عدالت جهاد دانشگاهي فارس واقع در بلوار عدالت، تقاطع رحمت، روبروي كوچه‌ي 21 برگزار مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: