• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز:

شيراز نيازمند نظم و زيبايي بصري است

شهردار شیراز اعتقاد دارد كه نماهاي شهري در شيراز نيازمند ساماندهي بيشتر و ايجاد نظم بهتر براي ايجاد يكدستي و زيبايي بصري است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، حيدر اسكندپور در بازديد از معاونت فني شهرداري شيراز بر وجود آشفتگي در نماي ساختمان‌هاي احداث شده در شيراز تاكيد و اضافه كرد: بايد تكليف نماي ساختمان‌ها خصوصا در محورهاي اصلي شهر مشخص شود تا شاهد يكدستي و نظم بصري و زيبايي فضاي عمومي شهر باشيم.

او با بیان اینکه هرج و مرج و آشفتگی‌های بصری موجود در نمای ساختمان‌ها، متناسب با شان شيراز نيست، گفت: باید با تهیه طرح‌های یکسان، زیبا و متناسب با فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی- اسلامی، بی نظمی نمای ساختمان‌ها را کاهش داد؛ سازمان نظام مهندسي به‌عنوان يك ظرفيت مي‌تواند در اين زمينه كمك كننده باشد.

شهردار شيراز همچنین با اشاره به لزوم تخصیص سهم قابل توجهی از محوطه درونی و بیرونی ساختمان‌ها به فضای سبز، خاطرنشان كرد: افزایش ساخت و ساز و تخریب بخش زیادی از باغ‌هاي قصردشت، اثرات جبران ناپذيري بر شهر داشته كه ملموس‌ترين آنها تغييرات دمايي است.

او اعتقاد دارد كه برای زیبایی بیشتر شیراز و ماندگاری عنوان «شهر سبز و بدون آلایندگی» باید الگوهای شهرسازی تغيير كرده و به توسعه فضای سبز شهری به ویژه حفظ مجموعه‌ي باغ‌هاي قصردشت اهميت بيشتري داده شود.

شهردار شیراز با تأکید بر ضرورت احترام به شهروندان در مجموعه شهرداری به خصوص حوزه شهرسازی و معماری که بیشترین مراجعات مردمی را دارد، گفت: مردم و مراجعان باید واقعاً ارباب ما باشند و تکریم ارباب رجوع در عملکرد شهرداری مشهود باشد.

او گفت: کارکنان شهرداری باید ضمن حفظ عزت و کرامت خود و مراجعان، همواره پاسخگو باشند تا بتوانیم اين مجموعه را به نهادی چابک، کارآمد، پاسخگو و شفاف تبدیل کنیم.

اسكندرپور اعتقاد دارد كه رفتار صادقانه و صميمي با شهروندان باعث همراهي آنان با شهرداري و انجام بهتر مسئوليت‌ها خواهد شد.

شهردار شيراز گفت: با نگاه نرم افزاری و تولید فکر و اندیشه‌های نو، باید به دنبال شهروند فرهنگ مدار باشیم و با تکیه بر محله محوری، ساخت فرهنگ عمومی را از محلات و با کمک کانون‌هایی نظیر مساجد و پارک‌های محله‌ای آغاز کنیم.

اسکندرپور گفت: طی سال‌های اخیر به دلیل فاصله از پست‌های مختلف و حضور بیشتر در متن مردم، مشکلات را از زاویه ديد آنان نگاه و افق كلانشهر شيراز را بر مبناي آن ترسيم كرده‌ام؛ در اين راستا معتقد هستم كه شيراز شهر گفت‌وگوي اقوام مختلف با آرزوهاي مشترك است و شهرداري هم بايد نهادينه كردن اين آرمان را مد نظر داشته باشد.

نوذر امامی، عضو هيئت رییسه شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید با بیان اینکه شهر یک موجود زنده است و نیاز به استانداردهای زنده دارد، گفت: در حال حاضر فضای شادی و نشاط شهروندی در شیراز کمرنگ است و وضعیت فعلی نشاط فرهنگی و اجتماعی شهر رضایت بخش نیست.

امامي افزود: شورای پنجم اساس کار خود را بر مبنای انسان محوری تعریف کرده است و از شهردار منتخب نیز توقع داریم با نگاه انسان محور به شهر، فضای نشاط و سلامت روانی را در شیراز گسترش دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: