• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

اقتصاد مقاومتي با عملكرد جزيره‌اي محقق نمي‌شود

استاندار فارس تاكيد دارد كه اهداف و سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي با عملكرد جزيره‌اي اداره‌ها و مسئولان محقق نخواهد شد بلكه بايد به دنبال ايجاد نظام يكپارچه براي تحقق اين هدف بود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس،‌ اسماعيل تبادار عصر يكشنبه 21 آبان در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان فارس گفت: اولویت در بحث اقتصاد مقاومتی استفاده از سیاست واحد است زیرا فعالیت‌های متمرکز به طور حتم موفقیت به همراه خواهد داشت .

استاندار فارس با بيان اینکه پراکنده کاری دستگاه‌ها در موضوع اقتصاد مقاومتی باعث از بین رفتن اعتبارات و موازی کاری می‌شود، گفت: زمانی که دستگاه‌های مختلف به طور جزیره‌ای وارد بحث اقتصاد مقاومتی می‌شوند با مشکل مواجه خواهند شد.

او با تاکید بر اینکه شناخت توانایی‌های دستگاه‌ها می‌تواند کمک موثري براي تحقق اقتصاد مقاومتي باشد، گفت:‌ حرکت متمرکز باعث استفاده مناسب از اعتبارات و توانایی‌ها در استان مي‌شود.

تبادار با اشاره به اینکه بسیج نیز باید توانایی خود را اعلام کند تا بتوانیم یک برش کامل در اختیار این مجموعه قرار دهیم گفت‌: فعالیت‌های بسیار مهم و بزرگی توسط بسیج سازندگی فارس انجام شده و اين سازمان نيز در موضوع ایجاد اشتغال و تولید در کنار دولت تلاش می‌کند .

استاندار فارس با بيان اينكه زایش فکری و ایده‌ای باید از درون استان پدید آید، مهمترین موضوع را شناخت ظرفیت‌های استان فارس دانست و گفت: شناخت كافي و كامل از ظرفيت‌هاي موجود در تمام ابعاد و پهنه‌ي استان فارس اولين موضوعي است كه بايد در دستور كار مديران باشد.

تبادار ضرورت متمركز شدن تمام نگاه‌ها را يادآور شد و با تاكيد بر لزوم همدلي همه مسئولان و دستگاه‌ها، گفت: برنامه‌ريزي از ديگر اركاني است كه بايد مد نظر قرار گيرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس نيز با اشاره به وجود همدلي نزد تمام مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي در فارس براي تحقق سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، لزوم استفاده از تمام ظرفيت‌ها و توجه به همه منابع خارج از دولت را براي هموار كردن مسير توسعه استان ضروري دانست.

ساسان تاجگردون گفت: رویکرد ما جذب سرمایه گذاری خارجی بوده و موفقیت های مناسبی نيز در اين زمينه کسب شده است كه نشان از شناخت خوب از ظرفيت‌هاي استان دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: