• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز برداشت کنجد در جهرم

مدير جهادكشاورزي شهرستان جهرم گفت: برداشت کنجد از اراضي زير كشت اين محصول در اين شهرستان آغاز شده است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس محمدرضا شهابي، دوشنبه 22 آبان در جمع خبرنگاران گفت: امسال بالغ بر 75 هكتار از اراضي كشاورزي جهرم به كشت كنجد اختصاص يافته است.

او با بيان اينكه محصول برداشت شده كنجد به كارگاه‌هاي فرآوري ارسال مي‌شود، گفت: بالغ بر ۶۵ هکتار از كل اراضی زیر کشت کنجد در بخش خفر قرار دارد.

شهابي حجم توليد سالانه محصول كنجد در جهرم را سالانه ۹۰ تن اعلام و اضافه كرد: كنجد توليدي در شهرستان جهرم عمدتا براي فرآوري و تبديل به محصولاتي نظير ارده، روغن، کرم و حلوا به کارگاه‌های سنتی و نیمه صنعتی منتقل مي‌شود.

او درباره‌ی کارگاه‌های فرآوری خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی و اداره‌ی صنعت، معدن و تجارت شهرستان جهرم در راستای رونق اقتصادی و ایجاد زمینه اشتغال تاکنون ۱۳ واحد فراوری محصول کنجد در شهرستان راه‌اندازی کرده که ۳۹ نفر در این زمینه مشغول به کار شده‌اند .

مسئول واحد صنایع جهاد کشاورزی جهرم نیز گفت: مجوز راه‌اندازی دو واحد فراوری کنجد دیگر را در شهرک صنعتی صادر شده است.

ایمان مصلی‌نژاد، گفت: در راستای حمایت از توليد و ایجاد اشتغال، جهاد کشاورزی علاوه بر واگذاری زمین به متقاضیان ايجاد كارگاه‌هاي فرآوري كنجد، تسهیلاتي با نرخ ۱۲ درصد نیز در اختیار آنان قرار می‌دهد .

به گزارش ایسنا در حال حاضر وجود کارگاه‌ها و صنایع تبدیلی متعدد در جهرم باعث شده است كه نه تنها كنجد توليدي شهرستان بلكه بخشي از توليدات ساير شهرستان‌هاي استان نيز براي فرآوري به جهرم منتقل شود.

كارگاه‌هاي فرآوري محصول كنجد در شهرستان جهرم سالانه بیش از ۲۵۰ تن فرآورده‌هاي حاصله از كنجد را به بازار عرضه مي‌كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: