• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-584-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان مطرح كرد:

كاهش 60 كيلومتري مسير لار به شرق كشور

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان گفت: مسیر لار به شرق کشور 60 کیلومتر کاهش پیدا کرده است و عملیات اجرایی تونل شهید باقری لامرد نیز به زودی آغاز می شود .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي منطقه فارس، محمدرضا باقری‌فرد در حاشیه بازدید هيئتي متشكل از مسئولان وزارت راه از پروژه‌هاي راهسازي لارستان، گفت: مسیر جهرم، لار، بندرعباس از کوتاهترین مسیرهاي دسترسي به بنادر جنوب و جزاير كيش و قشم بوده و به همين دليل مورد توجه رانندگان خصوصا ناوگان باري، قرار دارد.

وي حجم تردد خودروها در اين مسير را دليل اجراي پروژه تونل دوم وحدت اعلام و اضافه كرد: تاكنون 730 متر از اين تونل حفاري شده است.

مديركل راه و شهرسازي لارستان همچنين در بازديد اين هيئت از مسير لار به زرين‌دشت، با اشاره به اهميت استراتژيك اين محور لزوم تكميل هرچه سريعتر آن را يادآور شد و گفت: اهميت اين مسير به دليل كوتاه شدن مسافت به ميزان 60 كيلومتر است.

وي همچنين توضيح داد: تاکنون بیش از پنج کیلومتر از باند دوم مسیر گراش به سمت اوز آسفالت و بیش از 350 متر از تونل 820 متری شهدای خلیج فارس نیز حفاری شده است.

مديركل راه و شهرسازي لارستان گفت: تونل شهيد باقري لامرد به طول 2 هزار و 650 متر از بزرگترين تونل‌هاي جنوب كشور محسوب مي‌شود كه عمليات حفاري آن تمام شده و عمليات لاينينگ 650 متر آن هم اجرايي شده است.

باقری فرد با بيان اينكه از سه محور عمليات حذف گردنه‌ي محمله در مسير شهرستان‌هاي خنج و لامرد آغاز شده است، در خصوص محور لار - بستک گفت: در حال حاضر 3 کیلومتر از اين مسیر 2 بانده شده و 27 کیلومتر دیگر از آن نيز در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: