• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-6774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس:

دولت براي رفع چالش‌هاي زيست‌محيطي عزمي جدي دارد

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري فارس معتقد است كه دولت براي رفع چالش‌هاي زيست محيطي عزمي جدي دارد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، عنايت‌الله رحيمي در جلسه‌ي بررسي پروژه سازگاري با تغيير اقليم در حوزه‌ي آبريز بختگان، گفت: زمین زیستگاه مشترک تمامی ابناء بشر بوده و هر نقطه جغرافیایی بر روی زمین را دارای توانمندی‌های خاصي است و تلاش و تکاپو به منظور استفاده بهینه از سرزمین براساس توانمندی‌های اکولوژیک و زیست محیطی بسيار مهم محسوب مي‌شود.

وي بر ضرورت حفظ و حراست ازمنابع سرزميني براي نسل‌هاي آينده تاكيد و بهره گيري مطلوب از پتاسيل هاي موجود را در كنار تامين معيشت و زندگي روزمره يك امر مهم و حساس قلمداد كرد .

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني فارس گفت: بي‌توجهي به توسعه پايدار، استفاده بيش از حد از منابع آب زيرزميني، احداث بناهاي استحصال آب تبعاتي در حوزه سرزميني و درون استان نظير خشك شدن درياچه‌ها و رودخانه‌ها، افت سفره آب‌هاي زيرزميني، پديده فرونشست و ايجاد كانون‌هاي ريزگردها در استان ايجاد كرده است.

رحيمي افزود: اثرات منفي زيست محيطي، ابعاد مختلف زندگي اعم از اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي استان بخصوص همجواران با اين تالاب ها و درياچه‌ها تأثيرات سوء زيادي داشته است .

وي استفاده از انديشمندان و متخصصان حوزه آب و محيط زيست و استفاده تجارب جهاني براي كاهش اثرات سوء تغيير اقليم را بسيار موثر و مطلوب ارزيابي كرد و خواستار همكاري نهادها و دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط با محققين شد تا با استفاده از روش‌هاي علمي كه منجر به ارائه راهكارهاي عملي مي‌شود، از تاثيرات سوء تغيير اقليم بكاهند. حوزه آبريز با توجه به علم روز و تجاربي كه از نقاط مختلف دنيا اكتساب كرده‌اند را براي ساماندهي مشكلات و تهديدات بوجود آمده بسيار ضروري وحائز اهميت دانست .

رحيمي بر عملياتي اجرا كردن طرح‌هاي پژوهشي تاكيد و اضافه كرد: نتيجه اين طرح عملياتي، براي مردم بويژه ساكنين اطراف تالاب ها و درياچه ها ملموس و قابل درك باشد .

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري فارس همچنين گفت: با درنظر گرفتن اين كه در دولت تدبير و اميد رويكرد ويژه اي به مسايل زيست محيطي نظير آب و چالش هاي آن دارد، بايد براي حل اين مشكلات تلاشي همه جانبه داشته باشيم كه در اين پهنه نقش NGO ها و مردم از همه مهمتر است .

اين جلسه با حضور "گوين كني" مشاور بين‌المللي سازگاري با تغيير اقليم و "رايس لوپز" از سازمان ملل   (UNDP) برگزارشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: