• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-6874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس اتاق بازرگاني شيراز:

انتظار بخش خصوصي دريافت عادلانه ماليات است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: بر این باوریم که توسعه و اداره کشور باید بر اساس مالیات و نه فروش نفت باشد و انتظار بخش خصوصی از دستگاه مالیاتی کشور، برقراری عدالت مالیاتی است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، به نقل از روابط عمومي اتاق بازرگاني شيراز، جمال رازقي در جلسه‌ي كميسيون گردشگري اتاق شيراز، گفت: انصاف نیست یک کارگر یا کارمند قبل از دریافت حقوق مالیات خود را پرداخت کند، واحدهای تولیدی مالیات را پرداخت کنند و واسطه ها و قاچاقچیان کالا که حجم زیادی از بازار را در اختیار دارند، مشمول هیچگونه مالیاتی نشوند و از امکانات کشور استفاده کنند .

وی افزود: این مهم یکی از مشکلات بخش خصوصی است که برای تحقق عدالت مالیاتی در کشور، بخش خصوصی استان در کنار دستگاه مالیاتی برای همکاری و مشارکت حضور خواهد داشت .

رازقی با اشاره به تفاهم نامه اتاق شیراز و اداره کل مالیاتی استان فارس اظهارداشت: اتاق بازرگانی شیراز و اداره کل مالیاتی استان فارس تفاهم نامه همکاری منعقد کرده اند که در حال حاضر مفاد آن از طریق هر دو بخش در حال اجرا و پیگیری است .

رئیس اتاق شیراز اضافه کرد: متاسفانه به دلیل خشکسالی و محدودیت در سرمایه گذاری در بخش صنعت جمعیت شهر شیراز رو به افزایش است و جمعیت حاشیه نشین شهر شیراز نگران کننده است .

وی ادامه داد: با توجه به آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی در استان فارس، یکی ازراهکارهای موثر در ایجاد اشتغال توجه به بخش گردشگری است که پتانسیل و ظرفیت های خوبی در این زمینه در استان وجود دارد .

رازقی عنوان داشت: سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران در بخش گردشگری باید به عنوان یک اولویت در استان مورد توجه قرار گیرد .

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع‌، معادن و كشاورزي شيراز گفت: اين اتاق به‌‌عنوان پارلمان بخش خصوصي آمادگی دارد در مباحث گردشگری مسایل و مشکلات را احصا كرده و براي رفع آنها تلاش کند .

رازي با تاکید بر استفاده از خرد جمعی در کمیسیون گردشگری اتاق شیراز گفت: کمیسیون گردشگری اتاق نباید محدود به افراد خاص شود بلکه اعضا، تشکل ها و فعالان این بخش باید در جلسات تخصصی این کمیسیون مشارکت داشته باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: