• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-6974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

توصيه مديركل امور مالياتي فارس به بخش خصوصي؛

استفاده از مشاوران مالياتي براي حل مشكلات

مدیر کل امور مالیاتی استان فارس اعتقاد دارد اگر بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی برای انجام هرفعالیتی از مشاور مالیاتی برخوردار باشند بسیاری از مشکلات آنها حل می شود .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومی اتاق شیراز، محسن کاویانی در جلسه‌ي کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی شیراز که با حضور فعالان اقتصادی استان فارس برگزار شد، افزود: برخی از ابهام‌ها و گلایه‌ها در مباحث مالیاتی به این دلیل است که فعالان اقتصادی به وظائف خود آگاه نیستند و در نهایت موجب ایجاد گره ها و گرفتاری های مالیاتی می شود .

وی با اشاره به تغییرات قوانین مالیاتی در چندین دوره در قانون کشور بیان کرد: برخی از مواردی مورد اعتراض گروه های مختلف در خصوص اداره مالیاتی مربوط به قانون گذشته است که بر اساس قانون جدید اداره امور مالیاتی به مردم اظهارنامه می دهد .

کاویانی ادامه داد: سرآمد همه قانون ها در بخش مالیات کشور قانون فعلی است؛ بر اساس این قانون چانه زنی در دستگاه مالیاتی و اختیارات ماموران مالیاتی برداشته شده است؛ فعالان اقتصادی باید رعایت قانون جدید را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند .

او با بیان اینکه در صورت عمل به تکالیف، نیاز به چانه زنی در قانون نیست اظهارداشت: فعالیت مالیاتی به این معنا نیست که هر بنگاه اقتصادی و یا افراد چه اندازه فعالیت، گردش مالی، هزینه و ارزآوری داشته باشد بلکه دستگاه مالیاتی به دنبال بررسی صحیح روند و نحوه اجرای آن است .

کاویانی اضافه کرد: امروز کار دستگاه مالیاتی متفاوت با گذشته است به طوری که دستگاه مالیاتی با اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور تمام فرآینده های خود را الکترونیکی کرده و به اطلاعات به ریز و تمام امور گردش پول افراد در بخش های مختلف دسترسی دارد .

وی گفت: دسترسی به تراکنش ها به اداره مالیاتی داده شده اما علیرغم اینکه تراکنش ها را می دانیم برای آنها مالیاتی نوشته نشده است .

کاویانی تصریح کرد: شاه کلید فعالیت های مالیاتی برخورداری از دفتر و فاکتور است که اگر هر یک از بنگاه های اقتصادی و افراد این اصول را رعایت کنند دچار مشکل مالیاتی نخواهند شد .

مديركل امور مالياتي فارس با بیان اینکه ارائه نكردن فاکتور یک معضل است، افزود: رد و بدل فاکتور در مسایل مالی و اقتصادی یک کار اساسی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: