• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-7274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پاي محصولات توليدي صنايع كوچك فارس به بورس كالا باز شد

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان فارس از عرضه‌ي محصولات توليدي از واحدهاي صنايع كوچك اين استان در بورس كالا خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، احد فتوحي سه‌شنبه 30 آبان در بازديد از شهرك صنعتي شيراز، گفت: اين نخستين بار است كه محصولات توليدي صنايع كوچك به بورس كالا راه پيدا مي‌كند .

وي با بيان اينكه شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس براي نخستين بار در بين صنايع كوچك كشور مقدمات عرضه محصولات توليدي در بورس كالا را فراهم كرده است، گفت: كار پذيرش و ارائه محصولات ساير واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط استان در بورس كالا نيز توسط کارگزاری مفید شیراز به‌عنوان مجري مورد حمايت اين شركت در امور بورس و فرابورس در حال انجام است .

مدير عامل   شرکت شهرک‌های صنعتی فارس فراهم شدن زمینه عرضه محصولات  واحدهای صنعتی صنایع کوچک و متوسط استان دربورس کالا  را یک فرصت جدید و بسیار ارزشمند برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک اعلام و اضافه كرد: این صنایع می‌توانند از این طریق نسبت به  فروش کالا ها و محصولات وتامین نقدینگی مورد نیاز خود اقدام کنند .

فتوحي افزود: معافیت از تشریفات مناقصه و مزایده، برخورداری از معافیت مالیاتی و قیمت‌های تعادلی تعیین شده تسهيلات سلف، از مزایای ورود واحدهای صنعتی به بورس کالا است .

مدير عامل   شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اضافه کرد: حضور صنایع کوچک در بورس کالا می‌تواند به فروش بدون واسطه محصولات واحدهاي تولدي منجر شود؛ اين اقدام هم جان تازه‌ای به این صنایع داده و هم با تامین مواد اولیه صنایع کوچک و متوسط از بورس، منجر به كاهش قيمت تمام شده مي‌شود .

وی  با بیان اینکه بیش از 95 درصد بنگاه‌های استان فارس جزو بنگاه‌های کوچک و متوسط محسوب می‌شود، گفت: با توجه به اینکه این آمار رو به رشد است لذا ورود شرکت‌های  کوچک و متوسط به بازار سرمایه امری بسیار ضروری بود .

فتوحي با بیان اینکه فارس از استان‌های پیشتاز کشور در ارسال تقاضاهای واحدهای صنعتی برای پذیرش در بورس کالا  محسوب می‌شود، افزود: مدارک و مستندات 8 واحد صنعتی ديگر نيز  برای پذیرش در بورس کالا ارسال شده و کار ارسال پرونده سایر واحدهای متقاضی نیز در دست انجام است .

فتوحي با اشاره به قدرداني معاونت صنايع كوچك سازمان از فعاليت‌هاي انجام شده در فارس، و با تاکید بر اینکه کارگزاران می‌توانند در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نسبت به تبلیغات و بازاریابی اقدام کنند، اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی در راستای اقدام های حمایتی خود از صنعتگران، واحدهای قابل بهره گیری از این ظرفیت چه در تامین مواد اولیه و چه در محصولات تولید شده را شناسایی و به شرکت بورس کالا معرفی خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: