• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-7574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده مردم جهرم در مجلس:

خط انتقال آب سد سلمان فارسي به جهرم خرداد 97 به بهره‌برداري مي‌رسد

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌ي خط انتقال آب از سد سلمان فارسی به شهر جهرم تا پایان خرداد ۹۷ به بهره‌برداري خواهد رسيد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدرضا رضایی سه‌شنبه 30 آبان در جمع خبرنگاران گفت: تصفیه‌خانه پروژه خط انتقال آب از سد سلمان فارسي به جهرم پیشرفت ۷۰ درصدی دارد و تجهیزات آن نیز خریداری شده است .

وی ادامه داد: این تصفیه‌خانه هم به‌سبب سرعت احداث و هم از نظر تجهیزات مدرن به‌کار گرفته شده می‌تواند الگویی برای ساخت تصفیه‌خانه‌های جدید در کشور باشد .

رضایی با بیان اینکه آبرسانی از سد سلمان فارسی به شهر جهرم یکی از پروژه‌های مهم استان فارس است، افزود: با یک نگاه علمی، دانشگاهی و مهندسی با احداث این پروژه معادل ۳۰۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی و به دولت کمک شده است .

وی بیان کرد: حوضچه آبگیر و تصفیه‌خانه انتقال آب در کنار شهر جهرم احداث شده و ساخت تونل و هزینه‌هایی که مشاور برای این پروژه پیش‌بینی کرده حذف شده است .

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبار یک هزار میلیارد ریالی این پروژه گفت: منابع مالی احداث این خط انتقال تأمین شده و نیاز به ۴۰۰ میلیارد ریال دیگر برای سال آینده دارد که وزارت نیرو تأمین این اعتبار را برعهده گرفته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: