• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-7674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار جهرم عنوان كرد:

لزوم همراهي همگان براي استمرار فعاليت فرودگاه جهرم

فرماندار جهرم، تداوم فعاليت‌ فرودگاه جهرم را نيازمند همراهي تمام مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي در سطح شهرستان جهرم، استان فارس و كشور دانست.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، علي‌رضا صحرائيان سه‌شنبه 30 آبان در جلسه‌اي با حضور مسئولان شهرستان جهرم گفت: به مديران اداره‌هاي حاضر در شهرستان تاكيد شده كه ماموريت‌هاي خود را با استفاده از پروازهاي جهرم انجام دهند.

مدیر فرودگاه جهرم نیز در این جلسه با اشاره به پيگيري‌های نماينده مردم جهرم و اینکه اعتبارات خوبی برای توسعه‌ی فرودگاه جهرم جذب شده است، گفت: تاكنون نزدیک به ۴۰۰میلیون تومان هزینه‌ی تجهیزات فرودگاه شده است .

احمدي درباره‌ی دستگاه‌های الکترونیکی و امنیتی که برای فرودگاه جهرم خریده شده است، افزود: این دستگاه‌ها شامل موتور ژنراتور ۶۰ کاوا با اعتباری بالغ بر ۵۰میلیون، پمپ آب با اعتباری بالغ بر ۵میلیون و تجهیزات ترمینالی با اعتباری بالغ بر ۵میلیون تومان است .

وی خاطرنشان کرد: همچنین دستگاه ایکس ری(دستگاه چک بار مسافر) با اعتباری بالغ بر ۲۵۰میلیون، کیت ریلی دستگاه چک مسافر با اعتبار ۶۰میلیون، جعبه‌ی سیاه فرودگاه با هزینه‌‌ی ۷۰میلیون، موتور ژنراتور برق اضطراری با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰میلیون تومان و سایر امکانات ترمینالی است .

مدیرکل دفتر ایران ایر استان فارس نیز در این جلسه گفت: همه‌ی مسئولان باید به پروازهاي فرودگاه جهرم که سرمایه‌ی كشور است کمک کنند تا استمرار داشته باشد .

يزدي افزود: شروع و پايان پروازها در فرودگاه جهرم، لار، بندرلنگه در شب امکان‌پذیر نیست بعد از طلوع آفتاب و قبل از غروب آفتاب ممكن خواهند بود اما به دليل شرايط خاص آب و هوایی جهرم در فصل گرما ساعت ۱۴-۱۸ گرفتن مجوز پرواز سخت است .

وی با اشاره به اینکه ٤ روز بعد از اولین پرواز، فرودگاه جهرم آماده پروازهاي بعدي بود، اما مشکلاتی وجود داشت که مدیریت فرودگاه اصرار به حل آن داشتند، گفت: پنج‌شنبه هفته‌ی گذشته دكتر رضايي‌ ساعت مناسب پرواز را شنبه، دوشنبه و چهارشنبه اعلام کردند که ما در حال امکان‌سنجی هستیم .

مدیر ایران ایر فارس با عنوان اینکه از یک ماه قبل قرار شد پروازهایی را برای جهرم طرح کنیم، افزود: بعد از اولین پرواز قرار شد چند نکته را بررسی کنیم که مهمترین آن بررسی سابقه‌ای شرکت آسمان در جهرم بود كه پروازهایش قطع و تعطیل شد و فکر مجموعه این بود این بار مدیریت شود تا از این اتفاق جلوگیری شود .

وی با بیان اینکه ايران اير شرکت دولتی بوده و منافع مردم براي اين شركت مهمتر است، گفت: هما ۸کلاس نرخی متفاوت دارد که بسته به زمان فروش بليط، روز و ساعت پرواز، توسط یک نرم‌افزار قيمت طراحی می‌شود .

يزدي خاطر نشان کرد: علي‌رغم طولاني‌تر بودن زمان پرواز جهرم به تهران در مقايسه با پرواز شيراز به تهران، تلاش می‌کنیم قيمت بليط هر دو پرواز يكسان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: