• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-5176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز پنجمين كنفرانس بين‌المللي كنترل، ابزار دقيق و اتوماسيون در دانشگاه شيراز

پنجمين كنفرانس بين‌المللي كنترل، ابزار دقيق و اتوماسيون با حضور اساتيد، دانشجويان، پژوهشگران و نمايندگاني از صنايع، سه‌شنبه 30 آبان در دانشگاه شيراز آغاز به كار كرد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، پنجمين كنفرانس بين‌المللي كنترل، ابزار دقيق و اتوماسيون كه از سه‌شنبه 30 آبان و با حضور صاحب‌نظران، پژوهشگران، اساتيد دانشگاه، دانشجويان و علاقه مندان در شيراز آغاز به‌كار كرده است، تا دوم آذرماه و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

سرپرست دانشگاه شيراز در افتتاحيه پنجمين كنفرانس بين‌المللي كنترل، ابزار دقيق و اتوماسيون، كنترل را رشته‌اي فراگير توصيف كرد.

ابراهيم گشتاسبي‌راد گفت: امكان گسترش مفاهيم كنترل و ارائه‌ي مقالات در سال‌هاي آينده مي‌تواند به صورت فرا رشته‌اي و علوم انساني و اجتماعي فراهم شود.

رئيس پنجمين كنفرانس بين‌المللي كنترل، ابزار دقيق و اتوماسيون نيز گفت: موج چهارم صنعتي در راه است و همه‌ي شؤون زندگي را تحت تأثير قرار مي‌دهد .

سيد علي‌اكبر صفوي افزود: اتوماسيون و ارتباطات داده، دو محوراصلي موج چهارم صنعتي را تشكيل مي‌دهند و انتهاي اين موج به كارخانه‌هاي هوشمند (Smart factory) مي‌رسد .

او اضافه كرد: در گذشته به دليل مسائل مالي و نيروي كار ارزان، كشورهاي توسعه يافته، صنايع و كارخانه‌هاي خود را در كشورهاي جنوب شرق آسيا و كشورهاي در حال توسعه، ايجاد مي كردند؛ امّا اكنون به كمك گسترش فناوري اطلاعات و توسعه‌ي شبكه و كنترل از راه دور، ديگر اين امر توجيه اقتصادي ندارد .

رئيس پنجمين كنفرانس بين‌المللي كنترل، اتوماسيون و ابزار دقيق اضافه كرد: به همين دليل، كشورهاي پيشرفته قصد دارند تا سرمايه گذاري‌هاي صنعتي خويش را از اين كشورها خارج سازند كه اين موضوع مي‌تواند كشورهاي جنوب شرق آسيا و كشورهاي در حال توسعه را دچار بحران هاي صنعتي، اجتماعي و سياسي سازد .

صفوي بيان كرد: با توجه به اهميت اين مسأله، بخشي از مقالات، كارگاه ها، سخنراني هاي كليدي و ميزگردهاي كنفرانس به موضوع بررسي موج چهارم و اثرات آن بر صنايع مي پردازد .

وي گفت: حدود 200 مقاله توسط دبيرخانه‌ي كنفرانس دريافت شد و پس از داوري هاي دقيق، حدود يك صد مقاله براي ارائه در اين كنفرانس پذيرفته شده است.

رئيس پنجمين كنفرانس بين المللي كنترل، اتوماسيون و ابزار دقيق اضافه كرد: ارائه ي 6 سخنراني كليدي و برگزاري 16 كارگاه آموزشي و دو ميزگرد هم انديشي از ديگر بخش هاي كنفرانس است .

صفوي خاطرنشان كرد: هم زمان با برگزاري پنجمين كنفرانس بين المللي كنترل، ابزار دقيق و اتوماسيون، نمايشگاهي در مجتمع فرهنگي رفاهي دانشگاه شيراز داير است .

وي ادامه داد: در اين نمايشگاه، دانشگاه شيراز؛ پارك علم و فناوري فارس؛ برخي از مؤسسات و مراكز آموزشي و تحقيقاتي و صنايع، آخرين دستاوردها و پژوهش هاي خود را در زمينه ي كنترل، ابزار دقيق و اتوماسيون در قالب 16 غرفه ارائه مي كنند .

رئيس انجمن مهندسان كنترل و ابزار دقيق ايران نيز گفت: برگزاري چنين كنفرانس هايي، زمينه ي مناسبي را فراهم مي‌كند تا دانشجويان در جريان جديدترين دستاوردهاي علمي - پژوهشي قرار گيرند .

مرتضي محسني ادامه داد: ارتباط صنعت و دانشگاه، ديگر هدف مهم كنفرانس است و كميته هاي مختلف انجمن مهندسان كنترل و ابزار دقيق ايران، موضوع گسترش و تعميق ارتباط معني دار صنعت و دانشگاه را پي گيري مي كنند .

به گزارش ايسنا، اتوماسيون صنعتي و سيستم‌هاي ابزار دقيق؛ تحليل و طراحي سيستم‌هاي كنترل، امنيت و شبكه در سيستم‌هاي كنترل، كاربردهاي كنترل در سيستم‌هاي قدرت، ترافيك، كشاورزي، اقتصاد، انرژي، محيط زيست، نفت، گاز، پتروشيمي، رباتيك و مكاترونيك، آموزش كنترل و كنترل و كارآفريني، از محورهاي اصلي اين كنفرانس بين المللي است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: