• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-4180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس در شيراز برپا مي‌شود

نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس با تعامل دستگاه‌های مختلف استان فارس آذرماه امسال در شیراز برگزار می‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس بعد از چند سال فترت، آذرماه امسال شيراز ميزبان يكي از مهمترين رويدادهاي گردشگري با عنوان نمايشگاه بين‌المللي گردشگري پارس، خواهد بود.

دبير اجرايي نهمين نمايشگاه بين‌المللي گردشگري پارس سه‌شنبه30 آبان در جلسه‌ي هم‌انديشي اين نمايشگاه گفت: سالن حافظ به مجموعه اقوام تعلق گرفته و از 10 استان کشور اقوام مختلف در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند .

علي‌رضا دژبد با اشاره به حضور 6 سفير كشورهاي مختلف در اين رويداد گردشگري، گفت: اين رويداد با حضور سفراي كره‌جنوبي، سوريه، تاجيكستان، مالزي، آفريقاي جنوبي و اتريش در شيراز برگزار مي‌شود و احتمالا سفير كره‌جنوبي يكي از سخنرانان نيز خواهد بود.

او حضور سفير اتریش را یک فرصت دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر گردشگرانی که وارد شیراز می‌شوند آلمانی هستند حضور اتریش در این نمایشگاه به منزله فرصتی مغتنم برای جذب گردشگران اروپایی به شیراز است .

دژبد افزود: اگر بین اتریش و شیراز هماهنگی صورت گیرد و یک دفتر نمایندگی سفارت اتریش در شیراز راه‌اندازی شود  داشته باشیم شاید بهترین فرصت و بهترین زمان داشته باشیم که از این مقوله استفاده شود و مبحث این است که از فضاهایی که ایجاد می شود به نفع استان بهره برداری شود .

وی با اشاره به اینکه پاویون خیلی خوبی برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده و مسئولیت آن را مجموعه گرین‌لند بر عهده گرفته است، اظهار کرد: پاویون به صورتی تجهیز می شود که دوستان مختلف از بخش خصوصی و دولتی بتوانند نشست ها و گفتگوهای خود را در این پاویون برگزار کنند .

دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس همچنین از حضور مدیران و مسئولان بخش توسعه تجارت ایران در این نمایشگاه خبر داد و بیان کرد: حضور این مسئولان باعث می‌شود شرکت در بحث تجارت گردشگری هم اتاق ایران و اتاق شیراز مراوداتی داشته باشند .

دژبد با بیان اینکه احتمال حضور استانداران استان‌های یزد و اصفهان همراه با شهرداران این دو شهر در نمایشگاه بسیار زیاد است، عنوان کرد: با حضور این عزیزان در کنار استاندار فارس و شهردار شیراز مبحث مثلث طلایی این سه استان پیگیری می‌شود .

وی با اشاره به اینکه بخشی از نمایشگاه به صنایع دستی اختصاص یافته است، بیان کرد: تعداد زیادی از ایرلاین‌های خارجی برای اولین بار در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند که از جمله آنها می‌توان به خطوط هواپیمایی امارات، قطری، هواپیمایی ترکیه، ایر عربیا و ایر آسمان اشاره کرد .

دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس از حضور مناطق آزاد کیش و قشم با غرفه های بزرگ و گردشگری هوایی و دریایی و مدارس غواصی و همچنین جامعه هتلداران و آژانس‌های آنها در این نمایشگاه خبر داد و گفت: تاکنون سه غرفه نیز از کشورهای مالزی، ویتنام و تایلند در نمایشگاه حضور دارد و احتمالا از عمان و یکی دو کشور دیگر هم در نمایشگاه حضور یابد .

دژبد تشکیل کمیته‌های مختلف را یک ضرورت دانست و عنوان کرد: کمیته حراست نیز باید شکل گیرد تمام بروشورها و فیلم ها و سی دی های شرکت کننده های خارجی را چک کند که مشکلی به وجود نیاید .

وی با بیان اینکه تمام غرفه‌های سالن با وجود تعداد زیادی از متقاضیان از دیگر شهرهای کشور پر شده است، خاطرنشان کرد: در یکی از سالن‌ها نیز نمایشگاه رویدادها برپا خواهد شد .

دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس با اشاره به اطلاع‌رسانی‌های انجام شده برای نمایشگاه در ابعاد ملی و بین‌المللی، اظهار کرد: اطلاعات نمایشگاه در 20 پایگاه اطلاع رسانی به روز می‌شود .

دژبد با اشاره به اینکه نمایشگاه بین المللی مشهد تحت تاثیر این نمایشگاه کنسل و زمان آن به اواخر بهمن ماه موکول شد، گفت: تعدادی از متقاضیان از شهر مشهد هستند که متاسفانه با کمبود فضا مواجهیم .

او از پیش بینی سه پنل گردشگری در زمینه سلامت، طبیعت و آی تی در حاشیه این نمایشگاه خبر داد .

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌‌های فارس نیز گفت: هدف این نیست که فقط برای استان فارس گردشگر جذب کنیم بلکه به دنبال کسب تجربه برای حضور فارس در نمایشگاه‌های دیگر کشورهای دنیا با تمام ابعاد هستیم .

حسين اربابي تصریح کرد: این مهم جز با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محقق نمی‌شود .

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌‌های فارس با بیان اینکه مجوز برگزاری این نمایشگاه برای 5 سال آینده در استان فارس اخذ شده است، عنوان کرد: تمام تلاش ما این است که شیراز و فارس مطرح شود .

اربابی نیز به کمبود فضا در نمایشگاه اشاره و بیان کرد: برای برپایی نمایشگاه صنایع دستی نیاز به 150 غرفه است اما در حال حاضر امکان برگزاری آن وجود ندارد اما تلاش شده است فضایی کوچک به آن اختصاص یابد .

وی خاطرنشان کرد: امسال در فضای حد فاصل بین دو سالن، نمایشگاه رویدادها برای نخستین بار در ایران برگزار می‌شود .

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس تاکید کرد: دبیرخانه دائمی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس با کمک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در شیراز راه‌اندازی شود و مکانی ایجاد شود که فعالان حوزه گردشگری فارغ از فضای اداری و در فضای صمیمانه و خصوصی فعالیت کرده و تجربه کسب کنند .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، نیز گفت: اقدامات لازم در راستای برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس از یک سال و نیم گذشته آغاز شده است .

مصیب امیری فعالیت‌های گروهی و تیمی را از مهمترین عوامل موفقیت در این زمینه برشمرد و افزود: تمام کسانی که به نوعی می‌توانستند کمک کنند مشارکت کردند و امور مربوطه تاکنون به خوبی پیش رفته است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با بیان اینکه حوزه گردشگری و صنایع دستی حوزه‌های مکمل هم هستند، به برپایی سالانه نمایشگاه کشوری صنایع دستی در اسفندماه اشاره و عنوان کرد: برای انتقال این نمایشگاه به نمایشگاه بین‌المللی پارس در سال‌های آینده برنامه‌ریزی می‌شود .

امیری به پیشنهاد دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس مبنی بر راه اندازی دفتر سفارت اتریش در شیراز اشاره و تاکید کرد: اگر چنین اتفاقی بیفتد مخاطبان بیشتری به فارس جذب می‌شود و اداره میراث فرهنگی از طریق استاندار محترم این مساله را پیگیری می‌کند زیرا چنین امر مهمی به منزله ورود اروپا به شیراز است .

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت حضور سفیران دیگر کشورها در این نمایشگاه استفاده بهینه شود، خاطرنشان کرد: زمینه برای حضور تعداد بیشتر گردشگران از کشورهای چین و کره جنوبی در استان فارس فراهم است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس تصریح کرد: خطوط هوایی و ریلی نیز باید طوری معرفی شود که گردشگران این خطوط هم بیشتر شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: