• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نايب رئيس كانون زنان بازرگان ايران:

همايش ملي زنان و توسعه به ميزباني اتاق شيراز برگزار مي‌شود

نايب رئيس كانون زنان بازرگان ايران گفت: همايش ملي زنان و توسعه به ميزباني اتاق بازرگاني شيراز و با حضور زنان كارآفرين و جمعي از مسئولان كشوري و استاني برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، يلدا راهدار چهارشنبه 1 آذر در يك نشست خبري گفت: همايش زنان و توسعه در سه محور توسعه اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي، روز چهارشنبه 8 آذر ماه برگزار مي‌شود.

او از حضور اعضاي شعب کانون زنان بازرگان کشور در استان‌هاي مختلف، زنان بازرگان عضو اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و متوليان حوزه‌ي زنان وزارتخانه‌ها، در اين همايش يك روزه خبر داد.

راهدار با بيان اينكه معاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي از سخنرانان اين همايش است، گفت: سهيلا جلودارزاده به عنوان نايب رئيس كميسيون كارآفريني اتاق بازرگاني ايران، دکتر مقیمی کارآفرین برتر جهان اسلام و رئیس کانون ملی زنان بازرگان ایران و جمعي از مسئولان و صاحب‌نظران حوزه‌ي زنان كشور در اين همايش حضور و سخنراني خواهند داشت.

او با اشاره به حضور و سخنراني زهره عظيمي‌فر، حليمه عنايت و ليلا دودمان در اين رويداد، گفت: همايش در قالب 2 پنل تخصصي به مباحث توسعه‌ي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و چالش‌هاي فراروي زنان در كسب و كار و كارآفريني خصوصا مباحث بازرگاني خواهد پرداخت.

راهدار خاطرنشان كرد: در حوزه‌ی اقتصادی علاوه بر تمام مشکلاتی که برای تمام مردم وجود دارد، زنان شاهد موانع خاصي هستند كه با طرح آنها بايد تلاش كرد به شكل ويژه مد نظر قرار گرفته و رفع شوند.

به گفته‌ي عضو هيئت نمایندگان و معاون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، دستمزد زنان، اشتغال زنان در مشاغل سخت، چالش‌های زنان در بخش‌هاي اقتصادي و مشكلات زنان كارآفرين، از مباحثي است كه در اين همايش يك روزه مطرح و بررسي خواهد شد.

راهدار همچنين گفت: در پنل توسعه‌ی اجتماعی و فرهنگی، نيز به بررسي نقش زنان در مباحث فرهنگی و اجتماعی، زنان و خانواده توسعه یافته، مسئولیت‌های اجتماعی، چالش‌های توسعه‌یافتگی در جوامع رو به توسعه و ... خواهيم پرداخت.

او محورهاي پنل اول همايش را، زنان و فناوری، زنان و دانش، زنان و تکنولوژی، زنان و کارآفرینی اعلام و خاطرنشان كرد كه در اين همايش از پنج تا هفت زن كارآفرين و برجسته‌ي استان فارس كه در حوزه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي دست‌آوردهايي داشته‌اند قدرداني خواهد شد.

راهدار گفت: طي پنج سال گذشته اتاق بازرگاني شيراز تلاشي را براي شناسايي زنان فعال اقتصادي در عرصه‌ي كارآفريني آغاز كرد و اطلاعاتي با همكاري دستگاه‌هاي مختلف دولتي گردآوري و بالغ بر 150 زن شناسايي شد كه از اطلاعات اين بانك براي انتخاب افرادي كه قرار است تجليل شوند استفاده مي‌شود.

او گفت: براي انتخاب زنان فعال در حوزه‌هاي اجتماعي و فرهنگي نيز از سازمان‌ها و نهادهاي مرتبط كمك گرفته و استعلام خواهيم كرد.

راهدار با بيان اينكه امروز جامعه‌ی جوان ما با مشکل اصلی مواجه است، گفت: يكي از دلايل اصلي اين موضوع آن است كه نمي دانند آدم‌هاي موفق از چه مسيري كار را شروع كرده و از چه مسيرهايي براي موفقيت عبور كرده‌اند.

معاون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: شناسايي و معرفي زنان كارآفرين كه در حوزه‌هاي مختلف فعاليت‌هاي تاثيرگذاري را انجام داده‌اند مي‌تواند به افراد كمك كند تا الگويي مناسب را براي فعاليت‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي انتخاب كنند.

راهدار با بيان اينكه در همايش پيش‌رو تلاش خواهد شد كه بخش قابل توجهي از مدعوين آقايان باشند، گفت: زنان توانمندي‌هاي خود را مي‌شناسند و در اين همايش قرار است توانمندي‌هاي آنان به جامعه و خصوصا تصميم‌گيرندگان و برنامه‌ريزان جامعه كه آقايان هستند، معرفي شود.

به گفته‌ي اين فعال اقتصادي همراه‌سازی همه ارگان‌ها در حوزه‌های اشتغال و کارآفرینی برای زنان، از رويكردها و اهداف اين همايش است، گفت: در اين همايش ضمن طرح مباحثي در خصوص موانع موجود بر سرراه زنان كارآفرين و فعال در حوزه‌هاي مختلف، به‌دنبال عارضه‌يابي نيز هستيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: