• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج هنرمندان فارس:

شب‌هاي هنر و آگاهي در گرامي‌داشت هفته‌بسيج برگزار مي‌شود

مسئول بسیج هنرمندان فارس از برگزاری برنامه های ادبی و هنری با عنوان " شبهای هنر و آگاهی" در شانزدهمین نمایشگاه کتاب شیراز خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، نيما زارع چهارشنبه اول آذر در جمع خبرنگاران گفت: "شب‌های هنر و آگاهی" همزمان با شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس در سالن حافظ و در گرامي‌داشت هفته‌ي بسيج برگزار مي‌شود .

زارع ضمن بیان این نکته که ویژه برنامه های ادبی و هنری در نمایشگاه کتاب شیراز بر سه محور تجلیل و تقدیر از فعالان حوزه ادب، کرسی های ادبی و نقد وبررسی آثاری تنی چند از هنرمندان فرهیختگان و رونمایی از آثار برگزیده حوزه ادبیات انقلاب اسلامی است، افزود: تجلیل از مقام ادبی استاد  آیت الله حائری شیرازی و معرفی آثار ایشان از جمله بررسی کتاب " آیینه تمام نما"؛ رونمایی از 10 اثر برگزیده و تجلیل از فعالان حوزه ادبیات انقلاب اسلامی با حضور فرمانده سپاه فجر فارس و استاندار فارس  از مهم ترین برنامه های شبهای هنر و آگاهی خواهد بود .

وي ادامه داد: بررسی و نقد کتاب‌های " روی شانه ابر" اثر معصومه مرادی؛ "زنده رود در تکریت" اثر بابک طیبی؛  کتاب پژوهشی " ما علیه ما"  به تالیف ساجده تقی زاده؛ " ماراتن در دارالرحمه" اثر فاطمه قائدی و کتاب"  دار و دسته دارعلی" اثر اکبر صحرایی با حضور اساتید و کارشناسان کشوری از جمله برنامه های تخصصی است .

زارع همچنین از برگزاری کرسی‌های ادبی نیز خبر داد و گفت: برگزاری کرسی های " سومین حرم اهل بیت(ع) از منظر شاعران و نویسندگان" با رویکرد ادبی به شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع)؛  بررسی" ادبیات مقاومت و پایداری"؛ بررسی مقوله دشمن شناسی با نگاه به کتاب ریشه ها و بر اساس تاکید و توصیه رهبرانقلاب اسلامی مبنی بر مطالعه این کتاب و خوانش وبررسی کتاب های " از نتایج سحر" اثر محمدرضا سنگری، " ادبیات انقلاب اسلامی" اثر دکتر غلامرضا کافی با حضور دوستداران و اهالی کتاب و کرسی ترویج سبک زندگی مهدوی با حضور اساتید برجسته استانی و کشوری نیز از دیگر برنامه های ادبی در روزهای برپایی نمایشگاه است .

زارع، تقارن هفته بسیج با برپایی نمایشگاه کتاب شیراز را ظرفیتی مناسب براي معرفی آثار و هنرمندان متعهد دانست و گفت: معرفی آثار هنرمندان در طراز انقلاب اسلامی هماره یکی از دغدغه های اصلی هر مدیر انقلابی است؛ آثاری که نشر دهنده و ترسیم گر ابعاد وسیع انقلاب اسلامی است؛ شب‌های هنر و آگاهی تلاش دارد تا این آثار را به جامعه معرفی و حرکتی موثر را ایجاد كند .

مسئول بسيج هنرمندان فارس گفت: حضور معنادار صاحبان فکر و اندیشه برخاسته از فرهنگ و تفکر بسیجی، کشور را در مسائل فرهنگی بیمه می‌کند .

او گفت: بسیج به عنوان بزرگترین شبکه مردمی، در تحولات فکری، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی کشور نقش بی‌بدیل داشته؛ این فرزند انقلاب اسلامی، با گذشت سی و هشت سال از عمر تشکیل خود به دور از هیاهوی سیاسی و تبلیغاتی در عرصه های مختلف و در مقاطع حساس نقش موثر و معنی داری را به منصه ظهور رسانده است .

زارع بسیج را پایگاه تفکر و تعهد انقلابی معرفی و اضافه كرد: مجموعه افرادی که در این پایگاه حضور دارند سرمایه های فرهنگی و فکری هستند که در سیاست گذاری سران نظام محسوب می شوند. لذا بسیجیان ظرفیت مهم و نیرومندی در عرصه هنر نیز می توانند داشته باشند به طوری که برای معرفی نظام و صدور ارزش های نظام اسلامی می توان از این ظرفیت استفاده کرد .

زارع روحیه جهادی و ایثار برآمده از فرهنگ بسیجی را یکی از ارکان و مسیرهای دست یابی به آرمان های انقلاب اسلامی عنوان داشت و افزود: از منظومه فرهنگی بسیج، می توان انتظار داشت که در نیل به آرمان ها و ارزش های نظام اسلامی، صاحب آثار هنری و ادبی فاخر و انقلابی باشد به طوری که شاهد تولید آثار فاخری در نشر ارزشهای دفاع مقدس بوده ایم. این آثار و دیگر تولیدات در راه ارزشی شدن سهم و بهره مناسبی را داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: