• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-476-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری فارس:

شیراز نگینی درخشان بر تارک علم پزشکی در ایران است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بر این اعتقاد است که شیراز همچون نگینی بر تارک علم پزشکی ایران می درخشد و پیشتازی متخصصان رشته های مختلف پزشکی در این شهر همچنان تداوم دارد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، هادی پژوهش‌جهرمی پنجشنبه 2 آذر در مراسم رونمایی از عمل جراحی پیوند شبکیه‌ی مصنوعی در شیراز، گفت: انجام این عمل جراحی اتفاقی بزرگ در عرصه علم پزشکی و نتیجه یک کار تیمی است.

او با تصریح اینکه انتظار همه از شیراز به عنوان شهری که قطب پزشکی کشور محسوب می‌شود، همین است، گفت: باید همه برای هموار شدن راه تولید عمل و تداوم فعالیت‌های علمی تاثیرگذار در ابعاد مختلف تلاش کنیم؛ باید زمینه‌ای فراهم باشد که به جرات و جسارت تولید علم برسیم.

به اعتقاد معاون استانداری فارس هم‌اینک فضای کشور برای تولید علم فراهم است، گفت: اگر به‌دنبال برتری علمی کشور هستیم باید بیشتر تلاش کنیم، موانع را از سرراه برداریم؛ باید سرمایه‌های علمی را قدر بدانیم و از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

پژوهش گفت: ممکن است خارج کشور ابزار و امکانات برای تولید علم بیشتر و فراهم‌تر باشد، اما درون کشور ما از سرمایه‌های معنوی و انسانی بسیار خوبی برخورداریم؛ استعدادهایی که بسیار قابل تحسین هستند.

معاون سیاسی استانداری فارس همچنین به برچیده شدن بساط داعش به‌عنوان یک توده‌ی سرطانی خطرناک اشاره و اضافه کرد: اگر قدرت همسود کردن اقشار مختلف کرد و ترک در کشور ما نبود، نمی‌توانستیم داعش را متوقف کنیم.

پژوهش اضافه کرد: هدایت سرمایه‌های خارجی داعش را به‌وجود آورد اما ایران نشان داد که در حوزه‌ی نظامی حرف برای گفتن دارد؛ ما را تا مرحله‌ی جنگ با عربستان کشاندند اما قدر بازدارندگی ایران را دیدند، مغزهای دفاعی ما پشت قضیه وجود داشت و دشمنان نیز این واقعیت را درک کردند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: