• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس حوزه‌ی هنری استان فارس خبر داد:

شهر صدرا همایش ادبی مدافعان آفتاب را میزبانی می‌کند

رییس حوزه‌ی هنری استان فارس گفت: با همکاری حوزه‌هنری فارس، شهرداری صدرا و مجتمع گرینلند، همایش هنری ادبی مدافعان آفتاب در رسای مدافعان حرم اهل‌بیت(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمد کرم‌اللهی پنجشنبه 2 آذر در یک نشست خبری گفت: همایش هنری ادبی مدافعان آفتاب، یادمان و پاسداشت مدافعان حرم اهل‌بیت(ع) خصوصا حرم حضرت زینب کبری(س) است؛ افرادی که برای پاسداری از ارزش‌های ناب اسلامی و دینی و معرفتی تلاش کردند و ماندگار شده‌اند.

او با بیان اینکه مقوله‌ی دفاع همواره مقوله‌ای ارزش‌آفرین و معرفت‌ساز بوده است، گفت: به روایت و استناد تاریخ، هر زمان که در وطن دفاع کردیم، با مشکلاتی مواجه بوده‌ایم و بخشی از خاک وطن را باختیم؛ ولو اینکه نتیجه‌ی آن دفاع در ظاهر پیروزی بوده باشد.

کرم‌اللهی تصریح کرد: تنها در دوران دفاع مقدس بود که علی‌رغم تمام دشواری‌ها، وجبی از خاک وطن از دست نرفت.

رییس حوزه‌ی هنری استان فارس با بیان اینکه دفاع در وطن و دفاع از وطن، مقوله‌هایی ارزشمند و دارای شاخصه‌هایی مشخص است، گفت: دفاع در برابر تهاجم به وطن، مرز و جغرافیا و اقلیم نمی‌شناسد؛ شاید سنگر این دفاع کیلومترها دورتر از مرزهای جغرافیایی وطن برپا شده باشد.

او با اشاره به دلاور مردی‌های مدافعان حرم و شهدای این عرصه، جانبازی آنان را در راستای دفاع از وطن دانست و گفت: زمانی عده‌ای شبه‌ ایجاد کردند که چه نیازی است جوانان ما به آنسوی مرزها بروند به اسم دفاع از وطن، اما وقتی دشمن به عمق خاک ما آمد و در تهران و مجلس دست به عملیات تروریستی زد، ضرورت این امر بیش از پیش مشخص شد.

این مسئول فرهنگی استان فارس با اشاره به اینکه اگر اجازه حضور داعش در نزدیکی مرزها داده شده بود، قصه ترور و اعمال تروریستی در عمق خاک ایران مدام تکرار می‌شد، گفت: ما باید جوان ارزشی و خوبی را که در راه دفاع از وطن و دفاع از حرم اهل بیت(ع) رشادت و ایثار کردند و به شهادت رسیدند را پاس بداریم.

او یکی از اهداف گروهک تکفیری تروریستی داعش را تخریب چهره‌ی اسلام و مسلمانان دانست و گفت: این گروهک با هماهنگی استکبار جهانی عمل کرد و مشخص شد چه کسانی حامی‌اش بوده‌اند.

کرم‌اللهی دفع شجره‌ی شیطانی داعش را دفع خطری بزرگ از سر اسلام دانست و گفت: البته به حتم این مسئله به همین جا ختم نمی‌شود، دشمن برای دشمنی می‌آید و از پای نمی‌افتد؛ همانگونه که شاهد هستیم در فضاهای مختلف خصوصا در مسائل فرهنگی ورود کرده و بعضا هم تاثیرات آن را مشاهده می‌کنیم و هنوز ما کارگزاران فرهنگی در خواب هستیم!

او لزوم هوشیاری در رصد فضای فرهنگی و انجام اقدامات تاثیرگذار در این حوزه برای ناکام گذاشتن دشمنان را یادآور و متذکر شد: یکی از راه‌هایی که در حوزه‌ی فرهنگی مد نظر است، برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری است تا رشادت‌ها و جانبازی‌های شهدا و البته دشمنی دشمنان را فراموش نکنیم.

کرم‌اللهی شهدا را چراغ راه و ستاره‌هایی برای یافتن مسیر توصیف و اضافه کرد: شهید هیچ نیازی به برگزاری همایش ندارد؛ ما نیازمند چراغ راه هستیم و باید همواره تکریم شهدا و خانواده آنان را مد نظر قرار دهیم.

رییس حوزه‌ی هنری فارس گفت: ما در فارس مفتخریم که یکی از ذبیح‌الله‌های دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) را داریم؛ شهید سرافراز عبدالله اسکندری که چراغی است فرا راه همه‌ی ما.

او یکی از اولویت‌های امروز را ترویج فرهنگ شهید و شهادت‌ دانست و گفت: به‌حمدالله شهرداری و شورای صدرا امروز اهمیت موضوع فعالیت‌های فرهنگی را به‌خوبی درک و به‌خوبی در این موضوع ورود کرده‌اند.

کرم‌اللهی صدرا را شهری معیار دانست که در نقطه‌ای با شرایط ویژه قرار دارد و باید برای آن برنامه‌ی جامع فرهنگی مد نظر داشت.

رییس حوزه‌ی هنری فارس همچنین از همراهی مدیر مجموعه‌ی فرهنگی گردشگری گرینلند صدرا قدردانی و تاکید کرد: این مجموعه همواره همراهی خود در برنامه‌های عام‌المنفعه و فرهنگی و هنری را اثبات کرده و اکنون هم در برگزاری همایش مدافعان آفتاب، همراهی خوبی را داشته و دارد.

کرم‌اللهی زمان برگزاری همایش را هفته‌ی آینده ذکر و خاطرنشان کرد: در این همایش از خانواده شهید عبدالله اسکندری قدردانی و تجلیل خواهد شد و جمعی از شعرای سراینده اشعار در رسای رشادت‌های و ایثار مدافعان حرم، به شعرخوانی خواهند پرداخت.

مدیر روابط عمومی حوزه‌ی هنری استان فارس نیز گفت: علاوه بر بخش ویژه‌ی همایش ادبی هنری مدافعان آفتاب که به گرامی‌داشت یاد شهید اسکندری و تجلیل از خانواده آن شهید اختصاص دارد، برگزاری سرود و شعرخوانی از دیگر بخش‌های این همایش است.

هاشم کرونی گفت: حوزه‌ی هنری با رصد اشعاری که طی یکسال گذشته برای مدافعان حرم سروده‌اند، چند تن از شاعران خوب شیرازی و فارسی را برای قرائت اشعارشان به این همایش دعوت خواهد کرد.

کرونی با قدردانی از همکاری مدیر مجموعه‌ِی فرهنگی گردشگری گرینلند و حمایت و همراهی شهرداری و شورای شهر صدرا، گفت: این اولین باری است که چنین همایشی در شهر صدرا برگزار می‌شود و امیدواریم که برپایی اینگونه رویدادهای فرهنگی ادبی تدام داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: