• جمعه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

گشایش شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس

شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس، در دومین روز از آخرین ماه فصل پاییز با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان، اندیشمندان، مسئولان و صاحب‌نظران در شیراز آغاز به‌کار کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آیین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس، گفت: امسال 850 ناشر در این نمایشگاه حاضر هستند که 12 ناشر خارجی است.

مهدی امیدبخش گفت:‌ این نمایشگاه همه روزه از دوم تا هفتم آذر از ساعت 10 تا 19 در محل دائمی نمایشگاه های استان فارس برپا خواهد بود.

امید بخش از برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه‌های فرهنگی، ادبی و هنری است و به همراه این نمایشگاه همایش‌های مختلف، نشست نقد بررسی کتاب و رونمایی از تازه های نشر خبر داد و گفت: کتاب‌های دانشگاهی، بین المللی، عمومی و کودک و نوجوان در سالن‌های مختلف عرضه می‌شود.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: کتاب تنوع مختلفی دارد و باید تنوع و تکثر را در کتاب بپذیریم و برای ذائقه افراد در زمان های مختلف کتاب داشته باشیم .

محسن جوادی با اشاره به اینکه نسل جوان و نوجوان باید کتابخوان و با کتاب آشنا شوند گفت: کتاب خواندن آدابی دارد و از این رو باید میل به کتاب و کتابخوانی را در نسل جدید افزایش دهیم .

این مقام فرهنگی با اشاره به اینکه نسل جوان و نوجوان باید کتابخوان و با کتاب آشنا شوند، افزود: کتابخوان کردن یک نسل کار راحتی نیست.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نام ایران با نام بزرگان فارس شناخته می شود، گفت: وجود کتاب به عنوان غذای روح هم الزامی است و بدون کتاب روح و نفس انسان از بین خواهد رفت.

جوادی با اشاره به اینکه دانش تا نوشته نشود منضبط نمی شود، تاکید کرد: باید توجه داشت بدون خواندن و بدون نوشتن کاری پیش نمی رود و هیچ رسانه ای نمی تواند جای کتاب را بگیرد .

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه زمانی ایران را به نام کتاب هایش می شناختند امیدواریم این اتفاق بازهم از شیراز آغاز شود، گفت: نمایشگاه کتاب فرصت مناسبی است که نشر و ناشرین محلی با ناشرین ملی ارتباط بگیرند و صدای کتاب در این هفته شنیده شود و در گوش اهالی استان بماند و روند خرید و خواندن کتاب را ادامه دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: